Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yapısal Çelikçiler İstanbul' da Buluştu!

Avrupa Yapısal Çelik Derneği CIDECT'in yıllık toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi. 41 CIDECT üyesi 31 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında

yapitr/Murat UYMUŞLARb>Avrupa Yapısal Çelik Derneği CIDECT'in yıllık toplantısı İstanbul'da gerçekleştirildi. 41 CIDECT üyesi 31 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında Borusan Boru ev sahipliğinde bir araya geldi.

Borusan Boru, CIDECT'in yıllık toplantısına İstanbul'da ev sahipliği yaptı. 3 Eylül tarihine kadar süren toplantıda CIDECT üyeleri çelik yapılarla ilgili yapılan ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmaları değerlendirdi.

31 Ağustos tarihinde açılış kokteyliyle başlayan organizasyon, 1 Eylül tarihinde Proje Çalışma Grubu, 2 Eylül tarihinde Teknik Komisyon ve 3 Eylül tarihinde Yönetim Komitesi'nin toplantılarıyla devam etti. Söz konusu tarihlerde toplantıları olmayan üyeler ise İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Açılış kokteyline katılan Borusan Mannesmann Yönetim Kurulu Murahhas Azası Bülent Demircioğlu yaptığı konuşmada yapısal çeliğin Türkiye'deki durumuna değindi. Demircioğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Ülkemizin büyük bir bölümü maalesef deprem kuşağında yer alıyor. Geçtiğimiz 17 Ağustos onbinlerce insanın hayatına mal olan ve Türkiye ekonomisinde büyük tahribata yol açan Marmara Depremi'nin 5. yıldönümüydü. Bu felaketi yeniden yaşamamak adına inşaat sektöründe yapısal çelik kullanımının özellikle ülkemizdeki uygulamalarının yaygınlaşması can alıcı önemde. Ancak kullanım oranları henüz dünya ortalamalarının çok altında. Bu oranı artırmak için yapısal çeliği daha yaygın biçimde tanıtmamız gerekiyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapisal-celikciler-istanbul-da-bulustu_17544.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!