Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yarımada Projelerine Ödül

Büyükşehir Belediyesi'nin Urla-Çeşme-Karaburun Yarımadası için açtığı ulusal fikir yarışmasında dereceye giren projelere ödülleri, Fuar 1 No'lu holde törenle verildi.

Yeni Asır Gazetesi
Yarımada Projelerine Ödül

Büyükşehir Belediyesi'nin Urla-Çeşme-Karaburun Yarımadası için açtığı ulusal fikir yarışmasında dereceye giren projelere ödülleri, Fuar 1 No'lu holde  törenle verildi. 20 eserin başvurduğu yarışmanın ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman, Urla ve Çeşme başta olmak üzere projenin içinde kalan yerleşim alanlarının eski çağlardaki mekansal anlamdaki otantik yapılarının olabildiğince korunduğuna dikkat çekti.

Jüri başkanı Şehir ve Bölge Plancısı Doç. Dr. Semahat Özdemir ise, söz konusu yarışmadan çıkan fikirler, öneriler ile eleştirilerin, bölgedeki değerlerin korunması ve gelecek nesillere taşınmasında büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Yarışmada birinciliği şehir plancısı Koray Velibeyoğlu'nun yaptığı proje kazandı. Birinciye 100 bin YTL, ikinciye 50 bin YTL, üçüncüye 25 bin YTL ödül verilirken, mansiyon alan 5 gruba da 10 bin'er YTL ödül verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yarimada-projelerine-odul_65255.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!