Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Yaşam Alanları Ranta Açılmasın"

Ankara Yenimahalle’nin Şentepe semtinde teleferik, ODTÜ 100. Yıl Çiğdem Mahallesi’nde otoban yapımı iddiasıyla ağaçların katledilmesi Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından tepkiyle karşılandı.

yapi.com.tr
"Yaşam Alanları Ranta Açılmasın"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan, her iki planın da “yaşam alanlarını ranta çevirme projesi” olduğunu söyledi. Henüz dava sonuçlanmadan projelerin hayata geçirilmesini eleştiren Hakkan, “Her ikisi de Melih Gökçek projesi” dedi.

100. Yıl  Çiğdem Mahallesi temsilcisi Özlem Tüzmen, mahalle halkı olarak, Büyükşehir Belediyesi’ne itiraz dilekçileri verdiklerini ve henüz bir cevap alamadıklarını söyledi. Tüzmen, yapılacak yolun mahallenin halkı için yaşanamayacak bir duruma getirilmesi anlamına geleceğini ifade etti. Tüzmen mahalle halkı olarak buna izin vermeyeceklerini söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde teleferikle ulaşım olmadığını dile getiren Yenimahalle temsilcisi İlter Aslaner de teleferiğin sadece seyirlik için kullanıldığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in teleferik hakkında Şentepe halkına doğru bilgi vermediğini belirten Aslaner, teleferiğin ulaşım aracı olarak kullanılması durumunda bile bundan yoksul Şentepe halkının yararlanamayacağını dile getirdi.

Yenimahalle Dostları Derneği(YENDER) Başkanı Taner Başacar da 100. Yıl ve Yenimahalle halkının sorunlarının ortak olduğuna, mücadeleyi de ortak yürütmek gerektiğine vurgu yaptı. Diğer katılımcılar da mahallelerinde yaptıkları forumlarda da bu konuların gündeme geldiğini ve orada alınan sonucun, “halkın görüş ve onayını almayan hiçbir projenin hayata geçmeyeceği, geçmemesi gerektiği” yönünde olduğunu dile getirdiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasam-alanlari-ranta-acilmasin_111258.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!