Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yaşar Boyacılık EML Eğitime Açılıyor

Yurdumuzun ilk ve tek boyacılık okulu “Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi”, Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin tarafından 26 Eylül 2002 Perşe

Ticaret Gazetesi/25.09.2002urdumuzun ilk ve tek boyacılık okulu “Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi”, Milli Eğitim Bakanı Necdet Tekin tarafından 26 Eylül 2002 Perşembe günü saat 15.00’de törenle eğitime açılacak.

Yaklaşık 1 milyon dolara mal olan Bornova Anadolu Lisesine bitişik Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi, 14 dönüm arazi üzerine inşa edildi.

Yaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar yurdumuzun ilk ve tek boyacılık okulu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Türkiye’nin istikbali gençlerdedir ve Türkiye’nin yarınları iyi bir eğitimle daha büyük teminat altında alınacaktır. Yaşar Holding, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan günümüze kadar pekçok ilklere ve başarılarına imza atmıştır.

Dyo, milli boya ve kimya sanayimizin temel taşıdır. Okul, boyacılık mesleğini usta- çırak ilişkisinden çıkararak, gençlere eğitimli ve bilinçli meslek sahibi olma imkanı yaratacaktır.

Bu eğitim yuvasını, üniversiteye gidemeyen çocuklarımıza meslek edindirmek ve eğitimin düzeyini yükseltmek amacıyla kurduk. Buradan yetişecek eğitimli boyacılar, boyayı bilinçli tüketerek ülke kaynaklarının daha ekonomik ve verimli kullanılmasına katkıda bulunacaklardır.” 2704 metrekare kapalı alana sahip Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesini 1338 metrekarelik zemin katında; inşaat, mobilya ve oto boya atölyeleri ile kütüphane, üç atölye için soyunma yerleri, duş ve tuvaletler bulunuyor.

1366 metrekarelik ikinci katta ise; çağdaş bir eğitim sürdürülmesi için gereken 11 derslik, çok amaçlı salonlar, yönetim, öğretim ve idari personel odaları ile tuvaletler yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasar-boyacilik-eml-egitime-aciliyor_1869.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!