Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Türkiye’nin İlk Boyacılık Okulu Açılıyor

Yaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar, “okul, gençlere eğitimli ve bilinçli meslek sahibi olma imkanı yaratacak” dedi. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı ta

NTV-MSNBCaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar, “okul, gençlere eğitimli ve bilinçli meslek sahibi olma imkanı yaratacak” dedi.
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından inşa ettirilen Türkiye’nin ilk ve tek boyacılık okulu Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi’nin 2002-2003 öğretim yılında açılacağı bildirildi.
Yaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar, DYO’nun katkılarıyla yaptırılan okulun, boyacılık mesleğini usta-çırak ilişkisinden çıkararak, gençlere eğitimli ve bilinçli meslek sahibi olma imkanı yaratacağını söyledi. Yaşar Holding’in Türkiye’de kuruluşundan bugüne kadar pek çok ilklere ve başarılara imza attığını anlatan Selçuk Yaşar, şunları kaydetti: “DYO milli boya ve kimya sanayimizin temel taşıdır. Okul, boyacılık mesleğini usta-çırak ilişkisinden çıkararak gençlere eğitimli ve bilinçli meslek sahibi olma imkanı yaratacaktır. Bu eğitim yuvasını, üniversiteye gidemeyen çocuklarımıza meslek edindirmek ve temel eğitim düzeyini yükseltmek amacıyla kurduk. Buradan yetişecek eğitimli boyacılar, boyayı bilinçli tüketerek, ülke kaynaklarının daha ekonomik ve verimli kullanılmasına katkıda bulunacaklardır.”

SELÇUK YAŞAR BOYACILIK ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ
Bornova Anadolu Lisesi’ne bitişik 14 dönüm arazi üzerine inşa edilen okul 2 bin 704 metrekare kapalı alana sahip bulunuyor. Bin 338 metrekarelik zemin katta, inşaat, mobilya ve oto boya atölyeleri ile kütüphane, üç atölye için soyunma yerleri, duş ve tuvaletler yer alıyor. Bin 336 metrekarelik ikinci katta ise çağdaş bir eğitimin sürdürülebilmesi için gereken 11 derslik, çok amaçlı salonlar, yönetim, öğretim ve idari personel odaları ile tuvaletler bulunuyor.
500 öğrencinin öğrenim göreceği Selçuk Yaşar Boyacılık Endüstri Meslek Lisesi’nin yaklaşık 1 milyon dolara mal olduğu bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/turkiyenin-ilk-boyacilik-okulu-aciliyor_1729.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!