Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaşar'da ABD Modeli

Yaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar, ABD'de olduğu gibi üst düzey yönetimi holdinge ortak edeceğini söyledi. Holdingin üst düzey yöneticileri

Yeni Asırb>Yaşar Topluluğu Başkanı Selçuk Yaşar, ABD'de olduğu gibi üst düzey yönetimi holdinge ortak edeceğini söyledi. Holdingin üst düzey yöneticileri için düzenlenen "2003 Başarının Rotası" toplantısında konuşan Yaşar, "Ancak, hisse sahibi olmak yeterli değil. Yıl sonunda temettü alabilmeniz için karımızın yüksek olması lazım" dedi.

Başarı hepimizin olacak
Toplulukta 7 bin çalışan, 500 de üst yönetici bulunduğunu belirten Yaşar, "Türkiye'de büyük eserler yarattık. Dünyaya açılma çalışmalarımız devam ediyor. Holding sermayesini 200 trilyona yükselttik" diye konuştu.
Yöneticilerden aksiyon, girişim, ataklık, çalışkanlık, özveri, sevgi, birlik, beraberlik, akıl, hesap kitap beklediğini kaydeden Yaşar; şöyle devam etti: "Başarmak için bunlar şart. Önce karlılığı düşünmelisiniz. Fokus ve konsantre olmayı, odaklanmayı gerçekleştirmelisiniz.
DYO ve Pınar dünya markaları olacak. Onları daha da büyütmelisiniz. Biz sahipler, icra başkanımız ve yönetim kurulumuz üstümüze düşen vazifeyi tam yapacağız. Ancak, sizin de bizi iyi dinlemeniz ve sonuçta başarılı olmanız gerek. Çünkü başarı hepimizin olacak."

Hepiniz birer CEO'sunuz
İcra Başkanı Hasan Denizkurdu da, ekonominin peş peşe geçirdiği iki krizden nasıl etkilendiklerini ve krizi nasıl atlattıklarını anlattı.
Bütçe hedeflerinin tutması için verimlilik, düşük maliyet, mevcut kapasitelerle daha çok üretim ve karlılığa önem verilmesi gerektiğini dile getiren Denizkurdu, "Bu nedenle hepiniz müşteri odaklı çalışmak ve pazarlamanın içinde olmak zorundasınız" dedi. Denizkurdu, şöyle devam etti:
"Hepimiz önce ailemizden ve yakın çevremizden başlayarak ürünlerimizin satıcısı, temsilcisi olacağız. Ürettiğimiz, pazarlamasını yaptığımız, dağıttığımız, taşıdığımız, mali açıdan finansmanını sağladığımız ürünlerimize fanatik derecesinde bağlı olmalıyız. Sizler hepiniz birer CEO'sunuz. Bu nedenle hepinizden radikal pazarlama yöntemlerine katkı bekliyorum.

Takım oyunu oynayacağız
Ürünlerimizin en iyi reklamını çalışanlarımız yapar. Takım oyunu oynayacağız. Markalarımıza sadık kalacak, müşterilerimizi el üstünde tutacağız. Yaşar Topluluğu, önümüzdeki 3 yıl içinde yeniden doğuş, rönesans yaşayacak. Antrenör, kulübesinde istediği kadar hoplasın, zıplasın; sahada oyuncular oynamazsa, takım galip gelemez. Sizlerin moralli olmanız ve hedeflere kilitlenmeniz lazım. Mutsuz bir çalışanın müşteriyi memnun etmesi mümkün değildir. Bu bir şarj toplantısıdır. 2003 yılı bütçelerini aşmalıyız. Sözün özü; verin ki, verebilelim."

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasarda-abd-modeli_3266.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!