Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaşar'dan "Meydan Yoksulluğu" Çözümü

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkent’te unutulmaya yüz tutmuş meydan kültürünü Çayyolu ve Batıkent’teki alanlarda canlandıracaklarını bildirdi. Yaşar, geçmiş dönemlerde Ankara’nın Avrupa kentlerinde olduğu gibi meydanlarla donatılı olduğunu anımsattı. Meydanların kent kimliği açısından önemli yeri olduğuna dikkati çeken Yaşar, çok

Hürriyet Gazetesi
Yaşar'dan "Meydan Yoksulluğu" Çözümü

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Başkent’te unutulmaya yüz tutmuş meydan kültürünü Çayyolu ve Batıkent’teki alanlarda canlandıracaklarını bildirdi.

Yaşar, geçmiş dönemlerde Ankara’nın Avrupa kentlerinde olduğu gibi meydanlarla donatılı olduğunu anımsattı. Meydanların kent kimliği açısından önemli yeri olduğuna dikkati çeken Yaşar, çok önceki dönemlerde Yıldırım Beyazıt Meydanı, Opera Meydanı, Ulus ve Kızılay Meydanı’nın var olduğunu ancak günümüzde "meydan yoksulluğu" yaşandığını kaydetti.

Ankara’da ulaşıma çözüm adına yapılan alt üst geçitlerle meydan kültürünün tahrip edildiğini savunan Yaşar, metronun bir an önce yapılması ve toplu taşımacılığın özendirilmesiyle, trafik sorunun çözüleceğini bildirdi.

Yaşar, Çayyolu-Kızılay metrosunun tamamlanması halinde çok sayıda kişinin toplu taşımacılığı tercih ederek, özel araçlarıyla Kızılay’a gelmeyeceklerini ve trafikte yoğunluk olmayacağı gibi, yakıt tasarrufu anlamında da rahatlık yaşanacağını söyledi.

Yaşar, belediyenin Çayyolu’nda Arcadium Alışveriş Merkezi’nin arkasındaki 20 bin metrekarelik arsasına yapacakları meydan düzenlemesi kapsamında, amfi tiyatro, su oyunları, havuzlar yapılacağını ve 1 yıl içinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Batıkent’e de meydan

Batıkent’te de 30 bin metrekarelik alanda meydan düzenlemesi yapacaklarını ifade eden Yaşar, 7’den 70’e tüm vatandaşların gereksinimlerini giderecek hizmet sunacaklarını kaydetti.

2010 yılında sağlıkta Aile Hekimliği sistemine geçileceğini anımsatan Fethi Yaşar, bu dönemde Yenimahalle’de sağlık ocakları çerçevesinde sıkıntı yaşanmaması için gereken çalışmanın yapıldığını bildirdi.

Belediye olarak arsa verdiklerini ve hayırseverlerin bu alanlara sağlık ocağı yaptırdıklarını anlatan Yaşar, Gazi Üniversitesi ile yaptıkları iş birliği kapsamında Demetevler Karşıyaka İş Merkezi’ndeki 14 adet dükkanı, "Ağız ve Diş Polikliniği" olarak hizmete açacaklarını söyledi.

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, Yenimahalle’deki 136 okulda boya-badana, tesisat onarımı ve spor sahasındaki eksiklerin giderilmesi yönünde başlatılan projede, 50 okulda çalışmanın tamamlandığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yasardan-meydan-yoksullugu-cozumu_70995.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!