Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yassı Çelikte Hammadde Sorunu

MM Makina Magazin Türkiye Endüstri Dergisi, nisan sayısında yassı çelik sektörü ile ilgili geniş bir araştırma yazısına yer veriyor. Otomot

Dünyab>MM Makina Magazin Türkiye Endüstri Dergisi, nisan sayısında yassı çelik sektörü ile ilgili geniş bir araştırma yazısına yer veriyor.

Otomotivden beyaz eşyaya kadar birçok sektörde kullanılan yassı çelikte, hammadde temininde önemli sorunlar yaşanıyor. Çin'in yüksek miktarda çelik ithalatının 2004 yılının birinci ve ikinci çeyreklerinde fiyat patlamalarına neden olduğu sektörde, 2003'ün dördüncü çeyreği ile 2004'ün dördüncü çeyreği arasında fiyatlar yüzde 66 oranında yükseldi.

Sektörde Erdemir'in özelleştirilme süreci merakla izlenirken, sektör temsilcileri özelleştirilmenin aceleye getirilmemesi gerektiğinin altını çiziyorlar. Yazıda, sektör uzmanlarının ve sektörde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları yetkililerinin görüşlerine de yer alıyor.

Derginin nisan sayısında yer verdiği diğer bir önemli konu da, 7 ayrı uzmanlık fuarının bir çatı altında buluştuğu WIN 2005-World of Industry Fuarı. 17-20 Mart 2005 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarda yer alan firmalar, fuar boyunca en son teknolojilerini yansıtan ürünlerini ziyaretçilere tanıtma fırsatı buldular. Ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken fuar, düzenlendiği 4 gün süresince 80 bini aşkın kişi tarafından ziyaret edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yassi-celikte-hammadde-sorunu_25322.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!