Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yavaş Şehir'e "Özel" Ulaşım!

İlçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeniliklerden en ilginci olan güneş enerjili bisiklet projesinin ilk kullanıcısının da kendisi olacağını ifade ederek, “Makam aracı olarak ben de güneş enerjili bisiklet kullanacağım. Bu proje kapsamında kurulacak fabrikada üreteceğimiz bisikletleri yavaş şehir adayı

Milliyet EGE
2 Yavaş Şehir'e "Özel" Ulaşım!

Seferihisar Türkiye’nin ilk yavaş şehri olurken, ilçeyi bu unvana hazırlamaya yönelik çalışmalar da hızla sürüyor. Belediye tarafından esnafa verilen yavaş yemek, turizm ve misafirperverlik konularındaki kurslar bir yandan devam ederken,  köy pazarı, el işi pazarı ve ilçe pazarında naylon poşet uygulamasının kalkması çalışmaları da hızla ilerliyor.

İlçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeniliklerden en ilginci olan güneş enerjili bisiklet projesinin ilk kullanıcısının da kendisi olacağını ifade ederek, “Makam aracı olarak ben de güneş enerjili bisiklet kullanacağım. Bu proje kapsamında kurulacak fabrikada üreteceğimiz bisikletleri yavaş şehir adayı  kentlere ve Türkiye’de başka uygun yerlere de satmayı planlıyoruz” dedi.

Zabıta da kullanacak

İlk etapta  Haziran’a kadar prototip olarak 100 adet bisiklet üretileceğini söyleyen Soyer şöyle devam etti:

“Bu bisikletler üç tekerlekli ve güneş enerjisiyle çalışıyor. Gürültü sıfır, kirlilik sıfır. Yaygınlaştığı taktirde yağışlı havalarda bile kullanılabilecek biçimde üretilebilecek. Küçük değişikliklerle kamu hizmetinde de kullanılabilir. Zabıta, ilk yardım gibi. Paris’teki gibi ilçenin 3-4 noktası arasında kullanılacak. Kullanmak isteyen vatandaşlar bisiklet garajına gelip alacak. Daha sonra kendisi için almak isteyen vatandaşlarımıza da satılacak.”

Başkan Soyer, Seferihisar’da 7 Şubat tarihinden itibaren pazarlarda esnafın tek tip önlük takacağını ve kese kağıdı kullanacağını da açıkladı. Soyer, bakkallarda da veresiye defteri, kollluk ve tozluk gibi esnaf alışkanlıkların geri getirileceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yavas-sehire-ozel-ulasim_76211.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • bu bisikletlerin hem suda hem de karada gidenini yapmak lazım, yollarımız dizlerimize kadar sular içerisinde de. YANITLA
  • darısı ayvalık ve cunda'ya... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!