Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yaylalar Turizme Açılmayı Bekliyor

Samsun Turizmciler Derneği Başkanı Mustafa Yavuz, Karadeniz Bölgesi’nin turizmdeki çıkış noktasının yayla turizmi olduğunu söyledi.

NTV-MSNBC/Sema Özataamsun Turizmciler Derneği Başkanı Mustafa Yavuz, Karadeniz Bölgesi’nin turizmdeki çıkış noktasının yayla turizmi olduğunu söyledi.

Yavuz yaptığı açıklamada, Karadeniz Bölgesi’nin turizmdeki çıkış noktasının yayla turizmi olduğunu ifade ederek, Karadeniz Bölgesi’ndeki yayla turizminin Doğu Karadeniz Bölgesi ile sınırlı kaldığını, buna alternatiflerin eklenmesi gerektiğini söyledi.

Samsun Turizmciler Derneği Başkanı Mustafa Yavuz, yayla denilince akla önce Trabzon, Rize ve Artvin yaylalarının geldiğini, oysa Orta Karadeniz Bölgesi’nde de turizme açılmayı bekleyen nitelikli yaylalar olduğunu belirti.

Yayla turizmine özellikle yerli turistlerin ilgi gösterdiğini belirten Yavuz, genellikle sıcak bölgelerde yaşayan vatandaşların, tatillerini serin bir bölgede geçirmek için yaylaları tercih ettiklerini kaydetti.

Karadeniz Bölgesi’ne gelen yabancı turist sayısının kısıtlı olduğuna da işaret eden Yavuz, yurtdışında yeterli tanıtım yapılamamasının ve bölgedeki tesislerin yetersizliğinin buna neden olarak gösterilebileceğini söyledi.

Yurtdışındaki tur operatörlerinin talep olmadığı için Karadeniz Bölgesi’ni genellikle listelerinden çıkarmak zorunda kaldıklarını dile getiren Yavuz, şöyle devam etti:

“Yurtdışındaki tur operatörlerinin Karadeniz programları çok az. Çoğu Karadeniz’i programlarından çıkartıyorlar. Ertesi yıl da o programları broşürlerine koymuyorlar. Çünkü müşteri bulamıyorlar. Böyle bir sıkıntı var. Ancak bizim yılmamamız lazım. Karadeniz’i fiyat olarak ucuzlatarak, güzel tesisler yaparak, uzun vadeli fedakarca yatırımlar yaparak insanları buraya çekebilmeye çalışmalıyız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/yaylalar-turizme-acilmayi-bekliyor_31137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!