Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

YD-ÜFE Değişiklik Göstermedi

Yurt dışı üretici fiyat endeksi, nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 0,04 artış gösterdi. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 26,38 yükseldi.

yapi.com.tr
YD-ÜFE Değişiklik Göstermedi

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE) verilerini açıkladı. Endekste önemli bir değişim gerçekleşmedi.

Ülke sınırları içinde üretimi yapılarak yurt dışına ihraç edilen malların üretici fiyatlarındaki değişimi ölçen endeks 2017 yılı geçen ay bir önceki aya göre yüzde 0,04, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 6,81, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26,38 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 12,26 artış gösterdi.

Sanayinin iki sektörünün bir önceki aya göre değişimleri; madencilik ve taşocakçılığı sektöründe yüzde 0,18 düşüş, imalat sanayi sektöründe ise yüzde 0,05 artış olarak gerçekleşti.

Aylık en fazla artış kok ve rafine petrol ürünlerinde gerçekleşti

Bir önceki aya göre en fazla artış; yüzde 5,99 ile kok ve rafine petrol ürünleri, yüzde 1,47 ile kimyasallar ve kimyasal ürünler, yüzde 1,21 ile metal cevherleri alt sektörlerinde gerçekleşti. Buna karşılık basım ve kayıt hizmetleri yüzde 3,22, içecekler yüzde 2,20, giyim eşyası yüzde 1,60 ile bir önceki aya göre endekslerin en fazla düştüğü alt sektörler oldu.

Ana sanayi grupları sınıflamasına göre 2017 yılı Nisan ayında en fazla aylık ve yıllık artış enerji mallarında gerçekleşti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yd-ufe-degisiklik-gostermedi_158900.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Insignia Armatür

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!