Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yedigöller Hayat Verdi

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un prestij projelerinden Yedigöller Rekreasyon Alanı ilçenin çehresini değiştirirken, yeni bir çekim merkezi yara

Yeni Asır
Yedigöller Hayat Verdi

b>Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un prestij projelerinden Yedigöller Rekreasyon Alanı ilçenin çehresini değiştirirken, yeni bir çekim merkezi yaratıldı.

4 trilyonluk yatırım
Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un son dönemdeki önemli projeleri arasında ilk sıralarda yer alan Yedigöller Rekreasyon Alanı, açılışa hazır hale geldi. Eskiden dere yatağı olan bölgede, üç yıl içinde 4 trilyonluk yatırımla üzerinde gölcüklerin bulunduğu 100 bin metrekarelik yemyeşil bir alan yaratıldı. Buca Belediyesi'nin başlattığı, Büyükşehir Belediyesi'nin desteklediği çalışma sonucunda seyir terasları, çocuk oyun alanları, restoran, kafeterya, açık hava diskosu, sanat sokağı, yedi adet gölcük, yürüyüş yolları, piknik yerleri bulunan rekreasyon alanı ortaya çıktı.

Kiralar iki katına çıktı
Projeyle birlikte bölgedeki canlılık en üst seviyeye çıktı. İZKENT ve EVKA 1 gibi Buca sırtlarındaki yerleşim birimlerinde kira ücretleri artmaya başladı. Bundan 1 yıl önceye kadar 80-100 milyon lira arasında değişen kira ücreti 150-200 milyon lira sınırına yaklaştı. Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy, Cumhuriyet'in 80. yılı kutlamalarıyla birlikte Yedigöller'in açılışını yapmayı planladıklarını, ancak hava şartları nedeniyle ertelediklerini belirtti. Çok yakında alanı ilçe halkı ve İzmirliler'in hizmetine sunacaklarını anlatan Başkan Şeboy, "Buca'yı İzmir'in cazibe merkezi haline getirmekte kararlıyım" dedi.

Diğer başkanlara taş
İzmir'de insanların tatil ve bayramlarda gideceği dinlenme ve eğlence merkezlerinin son derece sınırlı olduğunu vurgulayan Şeboy, böylelikle Yedigöller'in doğal vadisini de İzmirliler'in hizmetine açtıklarını söyledi. Şeboy, "İzmir'deki diğer belediye başkanları da kente bu tür projeler kazandırmalı. Yedigöller ve Gölet gibi projeler üretemiyorlarsa kendilerine yardımcı olabilirim. İzmirliler buna layık. Proje kapsamında hizmete giren Sanat Sokağı'nı sanatçılar ve el emeklerini sergilemek isteyen vatandaşlar için hazırladık. Burada her türlü ürünlerini sergileyebilirler" diye konuştu.

Abant'ın benzeri park
İlçenin toplu yerleşim alanlarından EVKA 1 ile İZKENT arasındaki 100 bin metrekarelik doğal vadide kurulan Yedigöller projesi, Başkan Cemil Şeboy'un prestij projelerinden biri. Bolu Abant'taki Yedigöller'in bir benzeri olan projede, piknik yerleri, balık tutma alanları, kayrak taşlı yürüme yolları ve yeşil alanlar yer alıyor. Yedi gölcük, şelalelerle birbirine bağlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yedigoller-hayat-verdi_7804.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!