Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Çöplük Aranıyor

Başkan Aziz Kocaoğlu, Torbalı’daki çöp depolama alanının ilk ve son yer olmayacağını açıkladı; “Kentin kuzeyinde de benzer bir alana gereksinim var. İkinci aşamada bunu da yapacağız” dedi.

Milliyet Ege
Yeni Çöplük Aranıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Torbalı’nın Teşkesik Köyü yakınlarında yapılması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne vatandaşların gösterdiği tepkiye hak verdiğini; ancak devletin ilgili kurumlarıyla birlikte en uygun yerin tespit edildiğini söyledi.

İzmir’den yayın yapan Kanal 35’de konuşan Kocaoğlu, Harmandalı’daki çöp depolama alanının limitlerine ulaştığını, devlet kurumlarıyla birlikte 4 senedir yeni yer arayışında olduklarını söyledi. Devlet Su İşleri, Tarım İl Müdürlüğü, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’den de alınan görüşlerle Taşkesik’teki alan için ‘uygun’ görüşü geldiğini belirten Kocaoğlu, “Ön Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) verildi. Asıl ÇED süreci için ihaleye çıktık” dedi. Kocaoğlu, bazı tepkilerle ilgili olarak ise şöyle dedi:

“Elbette çöpü kimse istemez. Ama oradaki vatandaşlarımız kadar biz de haklıyız. Bu çöpü bir yere koyacağız.  Bu çöpü bir yerde ayrıştırmak, kalan kısmını depolamak zorundayız. Kentin çöpü bu, benim evimdeki çöp değil ki! ”

Torbalı’nın ilk ve son olmadığını söyleyen Kocaoğlu, kentin kuzeyinde de benzer bir alana gereksinim duyulduğunu, ikinci aşamada bunu da yapacaklarını açıkladı. Kocaoğlu, “Biz arayışlarımızı sürdürüyoruz. Günde 3 bin ton çöpümüz var”dedi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-copluk-araniyor_83591.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!