Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni EIC Başkanı Duccio Astaldi

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), uluslararası taahhüt sektörünün önde gelen temsilcilerini İstanbul'da ağırladı. Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği Genel Kurulu'nda (EIC), 2012-2014 dönemi için Duccio Astaldi başkan olarak seçildi.

yapi.com.tr / AA
Yeni EIC Başkanı Duccio Astaldi

Bu yıl 60. kuruluş yıldönümünü kutlayan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), uluslararası taahhüt sektörünün önde gelen temsilcilerini İstanbul'da ağırladı. TMB'nin 2002 yılından bu yana üyesi olduğu Avrupa Uluslararası Müteahhitler Birliği'nin (EIC) Genel Kurul toplantısı, 2004 yılının ardından ikinci kez Türkiye'de gerçekleştirildi.
Türkiye'nin yanı sıra Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan ve İngiltere'nin aralarında bulunduğu 15 ülkenin müteahhitleri uluslararası taahhüt sektörünü ele aldı.
    
Genel kurulda, 2012-2014 dönemi için İtalyan Condotte d'Acqua firmasından Duccio Astaldi yeni EIC Başkanı olarak seçildi. 2010 yılından bu yana EIC Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürüten TMB Başkanı Emin Sazak da yeni dönem yönetim kuruluna tekrar seçildi.
    
Açıklamada görüşlerine yer verilen Duccio Astaldi, İstanbul'da yeni dönem EIC Başkanı seçilmekten onur duyduğunu belirterek, ''Yeni dönemde Ortadoğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere uluslararası pazarlarda Türk ve Avrupalı müteahhitlik firmaları arasındaki mevcut işbirliğini geliştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz'' dedi. 

TMB Başkanı Emin Sazak da başta Libya olmak üzere Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarının Türk müteahhitlik firmaları açısından önemine işaret ederek, Türk firmalarının Libya'daki faaliyetlerine başlamak için hazır olduklarını, gerekli görüşmelerin iki ülke makamları arasında yürütüldüğünü ve yeniden mobilizasyonun biraz daha zaman alacağını öngördüklerini ifade etti. Sazak, büyük potansiyel arz eden söz konusu pazarlarda EIC üyesi müteahhitlik firmaları ile mevcut işbirliğinin geliştirilmesinin önemli olduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-eic-baskani-duccio-astaldi_91692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!