Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Fuar Alanı için Geri Sayım Başladı

İzmir Fuar ve Kongre A.Ş. (İFKAŞ) kuruluyor. Sermayesi 100 milyon TL olarak belirlenen fuarcılık şirketine TOBB yüzde 35, Büyükşehir Belediyesi yüzde 30, ESBAŞ yüzde 15 ortak oldu. Geriye kalan yüzde 20 hisse, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Ege İhracatçı Birliği’yle işadamları arasında paylaşıldı.

Milliyet EGE
Yeni Fuar Alanı için Geri Sayım Başladı

İzmir Fuar ve Kongre A.Ş. (İFKAŞ) kuruluyor. Sermayesi 100 milyon TL olarak belirlenen fuarcılık şirketine TOBB yüzde 35, Büyükşehir Belediyesi yüzde 30, ESBAŞ yüzde 15 ortak oldu. Geriye kalan yüzde 20 hisse, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Ege İhracatçı Birliği’yle işadamları arasında paylaşıldı. İFKAŞ, Gaziemir’de planlanan 330 bin metrekarelik Uluslararası Fuar Alanı’nın yapımına 29 Mart seçimleri sonrasında başlayacak.

Kocaoğlu bilgi verdi

Başkan Aziz Kocaoğlu, şirketin ana sözleşmesi dahil ön çalışmaların tamamlandığını dile getirdi. Kocaoğlu, yeni kongre merkezi ve fuar kompleksi için birkaç ayda temel atma aşamasına gelineceğini söyledi, “Bu proje, İzmir fuarcılığına çok büyük katkıda bulunacak. Bugünkü mevcut alanımız olan Kültürpark, amaca uygun şekilde düzenlenerek sanat, kültür ve bilim için kullanılacak. Artık mermer taşıyan TIR’lar buraya girmeyecek. Kültürpark’ta bilim, sanat ve kültür yaşayacak.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’de 1923 yılındaki İktisat Kongresi’yle başlayan fuarcılık geleneğinin artık kent insanıyla bütünleştiğine, fuarın hem özel sektör mantığıyla hem de kentlilik bilinciyle yönetilmesi gerektiğine dikkat çekti. Kocaoğlu, şunları ifade etti:

Yılda en az 100 fuar

“100 milyon TL’lik sermaye tamamlandı. Bir-iki aya kadar ilk kazma vurulur diye düşünüyorum. Ancak bunu malzeme olmasın diye seçim öncesinde gerçekleştirmek istemiyorum. Yeni fuar şirketinde kurumsal bir anlayışı oturtmak istiyoruz. Yılın 365 günü ve yılda en az 100 fuar yapmalıyız ki bu fuar alanını doldurabilelim. Burada İzmir fuarcılığı belirli sektörler için kaçınılmaz, ‘olmazsa olmaz’ oluncaya kadar desteklerimiz devam edecek.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-fuar-alani-icin-geri-sayim-basladi_66860.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!