Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni Girne'ye Yeni Bina

Karşıyaka Belediyesi, 5 ayrı noktada hizmet verdiği binalarını tek bir çatı altında toplayacak yeni belediye binasını yapmak için ilk adımı attı.

Yeni Asır
Yeni Girne'ye Yeni Bina

b>Karşıyaka Belediyesi, 5 ayrı noktada hizmet verdiği binalarını tek bir çatı altında toplayacak yeni belediye binasını yapmak için ilk adımı attı.

Yeni İhale Kanunu'na göre tahmini bedeli açıklanmayan binanın yapımı için 8 Eylül'de ihale yapılacak. 4'er katlı iki ayrı binadan oluşacak yapının, "merkezi iklimlendirme" ile ısıtılması ve soğutulması sağlanacak. Binanın, merkezi iklimlendirmesini sağlayan "cam giydirme"yle hava sıcaklığı otomatik olarak ayarlanırken, yapı, ayrı bir estetik görünüm de kazanacak. Yeni belediye binasının inşaatına, önümüzdeki Ekim ayının sonunda başlanması hedeflendi.

Asma meclis
Karşıyaka Belediyesi 8 Eylül'de gerçekleştirilecek ihaleyle Yeni Girne Caddesi'nde yapılacak yeni belediye binasının inşaat işini üstlenecek firmayı belirleyecek. İhale sonucunda Kareksan Ekmek Fabrikası mevkiindeki alanda, Karşıyakalıların modern bir belediye binasına kavuşmaları sağlanacak. Yeni belediye binasının, 16 bin metrekare inşaat alanı olacak. Zeminde yaklaşık 4 bin metrekare alanda yükselecek yapı, 4'er katlı iki ayrı binadan oluşacak. Her iki bina arasında sütunlar üzerine oturan, 120 kişilik "asma meclis salonu" inşa edilecek. Yapı, cam giydirmeyle kaplanacak. Cam giydirme sayesinde bina "merkezi iklimlendirme"yle ısıtılıp soğutulacak. Cam giydirme sayesinde, binanın, asma meclis salonunun da bulunduğu orta bölümü şeffaf bir görünüm kazanacak.

70 araç kapasiteli otoparkı olacak
Yeni belediye binası çok amaçlı olarak hizmet verecek. Binanın bodrum katında 70 araç kapasiteli otopark yapılacak. Böylece ilçenin otopark sorununa da çözüm bulunurken, belediyeye gelen vatandaşlar da park sorunu yaşamayacak. Yeni binadaki 90 kişilik toplantı salonu, gerek kültürel, gerekse bilgilendirme amaçlı toplantılar konusunda yaşanan mekan sıkıntısını ortadan kaldıracak.
Yeni belediye binasının, 3 yıl sonra hizmete girmesi bekleniyor. Yeni Girne Caddesi'ndeki bina, Karşıyaka Çarşısı kadar merkezi bir yerde olmasa da, Karşıyakalılar belediye hizmetlerinden yararlanmak için ilçenin farklı noktalarındaki ayrı ayrı binalara gidip gelme zorluğundan da kurtulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-girneye-yeni-bina_5340.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!