Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yeni, Küçük Dünyamızı TOTAL Aydınlattı

Bizden önce Avusturya, Belçika, Hollanda ve İtalya gibi çeşitli ülkelerde kurulmuş olan minyatür kentlerin bir yenisi ülkemizde açılmış bulunmakta. Ha

Total Aydınlatmaizden önce Avusturya, Belçika, Hollanda ve İtalya gibi çeşitli ülkelerde kurulmuş olan minyatür kentlerin bir yenisi ülkemizde açılmış bulunmakta. Haliç kıyısında Sütlüce’ de 60.000 metrekarelik bir alana kurulmuş olan Miniatürk’ te Türkiye ve Osmanlı tarihinden seçilmiş 105 eser sergilenmekte.

Dünya kültür mirasının büyük bir bölümünün yer aldığı bu minyatür kentimiz bütün Anadolu, Trakya, Sümerler, Hititler, Urartular, Roma, Bizans ve Selçuklu gibi imparatorlukların izlerini taşımakta.

1/25 oranında küçültülmüş Ayasofya, Artemis Tapınağı, Peribacaları, Aspendos Tiyatrosu, Topkapı Sarayı, Malabadi Köprüsü, Sümela Manastırı ve Nemrut Dağı Kalıntıları gibi Miniatürk bünyesindeki tüm tarihi ve doğal maketlerin aydınlatma sponsorluğu Total Aydınlatma tarafından üstlenildi.

Total Aydınlatma Genel Müdürü Zeki Kadirbeyoğlu yapılan çalışmanın tamamını bünyelerine yeni katmış oldukları yerli ürünlerle gerçekleştirdiklerini belirtti. ‘Türkiye’nin kültür ve sanat tarihinin zenginliğini aydınlatmak bize büyük bir keyif verdi. Bu şekilde ülkemizin dünyaya tanıtımına katkıda bulunmaktan gurur duyuyor ve halkımıza vatanlarının ve tarihlerinin birikimlerini sevdirmek için yapılan bir projede yer almakla önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğimize inanıyoruz.’ açıklamasıyla Zeki Kadirbeyoğlu, bu projenin Total Aydınlatma için olan önemini vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-kucuk-dunyamizi-total-aydinlatti_4358.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!