Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yeni Tip İmar Yönetmeliği Ertelendi!

Geçtiğimiz ay müjdelenen Yeni Tip İmar Yönetmeliği'nin 30 Haziran 2017'ye kadar uzatılmasına dair karar bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı..

yapi.com.tr
Yeni Tip İmar Yönetmeliği Ertelendi!

İnşaat sektöründe önemli sıkıntılara yol açması beklenen yeni tip imar yönetmeliği, bu yıl sonunda yürürlüğe girecekti. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe uygulamanın 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar uzatıldığını müjdelemişti.

Söz konusu karar, bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı. Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik gereğince yönetmeliğinin geçici 10 uncu maddesinde yer alan “1/1/2017” ibaresi “30/6/2017” olarak değiştirildi.

Geçici Madde 10

22/5/2014 tarihinden önce yapı ruhsatı almaya yönelik olarak işlemlere başlanılmış olan ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce veya sonra yapılan yapı ruhsatı başvuruları, 30/6/2017 tarihine kadar sonuçlandırılmak kaydıyla, başvuru sahibinin talebine bağlı olarak, ilgili işlem tarihinde yürürlükte olan Yönetmeliğin 30/5/2013 tarihi ve sonrasında yürürlükte olan hükümlerine göre neticelendirilir. Ancak, bu madde hiçbir şekilde bu Yönetmelik hükümlerinin karma kullanımı ve yapının planla belirlenen kat adedini artırmak amacıyla uygulanamaz ve bu amaçla yapı ruhsatı düzenlenemez.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-tip-imar-yonetmeligi-ertelendi_152643.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!