Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yenibosna Basın Aksı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Kabul Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde görüşülen Yenibosna Basın Aksı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı kabul edildi. Planla birlikte, mevcut sanayi ve lojistik alanların ticaret, hizmet ve turizm fonksiyonlarına dönüşümü sağlanacak. Planlama alanı, Basın Ekspres Yolu'nun batısında, Çobançeşme Kavşağı ile İkitelli Kavşağı arasında Küçükçekmece

yapi.com.tr
Yenibosna Basın Aksı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Kabul Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde görüşülen Yenibosna Basın Aksı 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı kabul edildi. Planla birlikte, mevcut sanayi ve lojistik alanların ticaret, hizmet ve turizm fonksiyonlarına dönüşümü sağlanacak. Planlama alanı, Basın Ekspres Yolu'nun  batısında, Çobançeşme Kavşağı ile İkitelli Kavşağı arasında Küçükçekmece ve Bahçelievler ilçelerinde yer alan 310 hektarlık alanı kapsıyor.

Kabul edilen planla, mevcut sanayi ve lojistik alanların 'ticaret', 'hizmet' ve 'turizm' fonksiyonlarına dönüşümü sağlanarak, bölgenin sağlılklı ve yaşanabilir bir merkez  olması hedeflendi. Yenibosna Basın Aksı 1/5000 Ölçekli NİP ile 6 kilometrelik Ayamama Dere güzergâhında oluşturulan yeşil alanlarla birlikte ıslah çalışmalarının tamamlanması ve taşkın riskinin ortadan kaldırılması öngörülüyor.

Dere etrafında oluşturulan yaklaşık 500 bin metrekarelik yeşil alanın büyük bir bölümü İmar Kanunu’nun 18. madde uygulamasıyla kamuya bedelsiz olarak kazandırılacak ve ıslah edilen dere çevresinde planlanan aktif yeşil alanlarda, kamusal açık alanlar ve rekreatif amaçlı fonksiyonlar kentlinin hizmetine sunulacak.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/yenibosna-basin-aksi-1-5000-olcekli-nazim-imar-plani-kabul-edildi_90378.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!