Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Yenikapı Transfer Noktası' İstanbul 2010 Ev Sahipliğinde Tartışıldı

“Yenikapı Transfer Noktası” açık-masa toplantısı, mimarlık ve ulaşım dünyasının profesyonellerini, akademisyenlerle biraraya getirdi. Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı, Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi ve DHL Marmaray Proje Uygulama Birimi’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantının ardından,

yapi.com.tr
'Yenikapı Transfer Noktası' İstanbul 2010 Ev Sahipliğinde Tartışıldı

“Yenikapı Transfer Noktası” açık-masa toplantısı, mimarlık ve ulaşım dünyasının profesyonellerini, akademisyenlerle biraraya getirdi.  Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programı, Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi ve DHL Marmaray Proje Uygulama Birimi’nin katılımıyla  gerçekleştirilen toplantının ardından, Bilgi Mimarlık Atölyesi ve Milano Politeknik öğrencilerin proje sergisinin açılışı yapıldı. 

Dünyanın öncü metropollerindeki kentsel dönüşüm ve metropolitan ulaşım ağlarının kesiştiği  transfer noktalarından biri, Marmaray Projesi’nin tamamlanmasıyla İstanbulluların hayatına girecek.  Marmaray Projesi’nin belkemiği olacak “Yenikapı Transfer Noktası” 28 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00’de İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı ev sahipliğinde gerçekleştirilen açık masa toplantısında ele alındı.  Marmaray’ın hizmete girmesiyle birlikte hızlı bir dönüşümü başlatacak “Yenikapı Transfer Noktası”nı tartışmak için mimarlık ve ulaşım alanlarının temsilcileri bir araya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Program Direktörü Prof. Dr İhsan Bilgin moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıdaki konuşmacılar arasında, Bilgi Üniversitesi Öğretim üyeleri Dr Tansel Korkmaz, Prof. Dr. Murat Güvenç, Mimar Mehmet Kütükçüoğlu; Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Uygulama Araştırma Merkezi Başkanı Prof Dr Mustafa Ilıcalı ve DHL Marmaray Proje Uygulama Birimi Koordinatörü Haluk İ. Özmen yer aldı.   

İstanbul’un hayati iki aksının, doğu-batı ve kuzey-güney hatlarının kesiştiği yerde olan Yenikapı Transfer Noktası, tetikleyeceği kentsel mekan organizasyonlarıyla, profesyonellerin olduğu kadar  akademisyenlerin de ilgi alanına giriyor.  Yenikapı Transfer Noktası, mimar Mehmet Kütükçüoğlu’nun inisiyatifiyle geçtiğimiz akademik dönem Bilgi Mimarlık ve Milano Politeknik tarafından atölye konusu olarak verilmişti. 

Bilgi Mimarlık Atölyesi ve Milano Politeknik öğrencilerinin atölye çalışmaları sonunda ortaya çıkan projelerden oluşan sergi 28 Haziran 2008 tarihine kadar İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nda görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yenikapi-transfer-noktasi-istanbul-2010-ev-sahipliginde-tartisildi_61816.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!