Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Programı için Ek Finansman Anlaşması

Dünya Bankasınca, Özel Sektör Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Projesi için Türkiye'ye 500 milyon dolar tutarında ek finansman sağlanmasına ilişkin anlaşmalar imzalandı.

yapi.com.tr / AA
Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Programı için Ek Finansman Anlaşması

Dünya Bankası'nca, Özel Sektör Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Projesi için Türkiye'ye 500 milyon dolar tutarında ek finansman sağlanmasına ilişkin anlaşmalar imzalandı. Hazine Müsteşarlığı'nın internet sitesindeki duyuruya göre, Dünya Bankası'ndan Özel Sektör Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Projesi kapsamında, Türkiye Kalkınma Bankasına (300 milyon dolar karşılığı) ve Türkiye Sınai Kalkınma Bankasına (200 milyon dolar karşılığı) Hazine Geri Ödeme Garantisi altında toplam 500 milyon dolar tutarında ek finansman sağlandı. Söz konusu ek finansmana ilişkin anlaşmalar bugün imzalandı. Ek finansman, yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik üretimindeki payının artırılması ve enerji verimliliği yatırımlarının desteklenmesiyle enerji arz güvenliğinin iyileştirilmesi amacıyla kullandırılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yenilenebilir-enerji-ve-enerji-verimliligi-programi-icin-ek-finansman-anlasmasi_89952.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!