Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yenilenen Ata Caddesi Balçova'yı Canlandırdı

Balçova Belediyesi, İzbeton, TEDAŞ, İZSU ve Telekom işbirliği ile yeniden inşa edilen Balçova Ata Caddesi ilçenin çehresini değiştiriyor. Topl

Yeni Asır
Yenilenen Ata Caddesi Balçova'yı Canlandırdı

b>Balçova Belediyesi, İzbeton, TEDAŞ, İZSU ve Telekom işbirliği ile yeniden inşa edilen Balçova Ata Caddesi ilçenin çehresini değiştiriyor.
Toplam 2 trilyon liraya malolacak projenin ilk bölümünde Ata Caddesi girişi ile Dalya Sokak arası yaya ağırlıklı olarak yeniden düzenlendi. İlk aşamada bütün elektrik ve telefon kabloları yer altına alındı, yeni su ve kanalizasyon şebekesi döşendi. Araçların kullanım alanı daraltılırken, kaldırımlar da öncelikli olarak genişletildi. Caddenin iki yanına 7 metrelik aydınlatma direkleri dikildi.

Haklı çıktık
Dalya Sokak ile Mezar Durağı arasındaki çalışmanın da kısa sürede tamamlanması bekleniyor. Üçüncü aşamada ise proje Mezar Durağı ile Sakarya Caddesi kavşağı arasında gerçekleştirilecek. İnşaat ilerledikçe caddenin iki yanı özel olarak ağaçlandırılıp çiçeklendirilecek. Balçova Belediye Başkanı Ali İhsan Ülker, "Elimizde olmayan nedenlerle çalışmalar biraz gecikti. O günlerde bizi bu yüzden eleştirenler caddenin yeni halini gördükçe, şimdi eski görünümünü hatırlamak bile istemiyor. Herkes Ata Caddesi'nin birkaç ay önceki halini hatırlasın. Ne kadar haklı olduğumuzu anlayacaklar" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yenilenen-ata-caddesi-balcovayi-canlandirdi_2154.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!