Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yıkılma Tehlikesi Olan Köprü Ulaşıma Açık

Erzincan’ın Tercan ilçesine 37 kilometre uzaklıkta bulunan Gökpınar Köprüsü, yaklaşık 10 yıldır yıkılma tehlikesine rağmen ulaşımda kullanılıyor.

Zaman
Yıkılma Tehlikesi Olan Köprü Ulaşıma Açık

b>Erzincan’ın Tercan ilçesine 37 kilometre uzaklıkta bulunan Gökpınar Köprüsü, yaklaşık 10 yıldır yıkılma tehlikesine rağmen ulaşımda kullanılıyor.

5 köyün ulaşımını sağlayan Gökpınar Köprüsü’nün bazı bölümleri çökmüş durumda. Köylüler, köprünün onarılması yönünde yapılan girişimlerden sonuç alamadıklarını belirtiyor. Yetkililer, bölgeye yakın zamanda baraj yapılacağı gerekçesiyle herhangi bir çalışma yapılmadığını doğruluyor.

Çökük köprü, Tercan ilçesine 37 kilometre uzaklıkta bulunan ve ilçenin en kalabalık Başbudak, Oğulveren, Küllüce, Kalecik ve Kökpınar köyleri ile Erzurum’un Çat ilçesinin geçiş güzergâhında bulunuyor. 1970’li yıllarda Köy Hizmetleri tarafından Karasu Nehri’nin üzerine yapılan ve 1994 yılında tadilat gören Gökpınar Köprüsü, zamanla meydana gelen çökmeyle kullanılamaz duruma geldi. Toplam 400 hane ve bin 200 insanın yaşadığı köylere ulaşmak için köylüler tehlikeli köprüden geçişlerini sağlıyor. Yaklaşık 10 yıl önce müteahhit tarafından tadilatı yapılan ve tadilata rağmen yine çöken köprüden en fazla 4 tona kadar araçların geçişi sağlanıyor.

Köy minibüslerinin ve diğer araçların kullandığı köprünün birgün yıkılacağını iddia eden Tepebaşı Köyü Muhtarı Hüsnü Kılıç, “Diğer köylerde çok işimiz oluyor. Bu köylere ulaşmak için yıkılma tehlikesi olan Gökpınar Köprüsü’nden geçiyoruz. Gerekli girişimlerin yapılmasına rağmen yetkililer, bu köprünün onarımı için gerekli çalışmayı, bölgeye baraj yapılacak bahanesi ile gerçekleştirmiyor.” dedi.

Köy Hizmetleri yetkilileri ise, Gökpınar Köprüsü’nün bulunduğu bölgede yakın zamanda baraj çalışması yapılacağı sebebiyle köprüde herhangi çalışmanın yapılmadığını açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yikilma-tehlikesi-olan-kopru-ulasima-acik_13494.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!