Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yıkım Nedeni Tahtalı Barajı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tahtalı Barajı Koruma Havzası’nda Haziran ayında 72 kaçak yapının yıkılmaya başlamasıyla ilgili olarak "Tahtalı Havzası’nı korumak için görevimizi yaptık" dedi. İZSU, İzmir’in içme suyu ihtiyacınının böyük bölümünü karşılayan Tahtalı Barajı’nın koruması Haziran 2009’a kadar Baraj Havzası’nda

Hürriyet Gazetesi
Yıkım Nedeni Tahtalı Barajı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tahtalı Barajı Koruma Havzası’nda Haziran ayında 72 kaçak yapının yıkılmaya başlamasıyla ilgili olarak "Tahtalı Havzası’nı korumak için görevimizi yaptık" dedi. İZSU, İzmir’in içme suyu ihtiyacınının böyük bölümünü karşılayan Tahtalı Barajı’nın koruması Haziran 2009’a kadar Baraj Havzası’nda 'mutlak, kısa ve dere mutlakta kalan' toplam 420 adet kaçak yapıyı yıktı. Haziran ayından itibaren ise 72 kaçak yapının yıkımına başladı. Menderes’te evleri yıkılan arsa sahipleri çadırlarda yaşamaya başladı. Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün ve binaları yıkılan vatandaşlar, kendilerine alternatif çözüm bulamadığı için İZSU’yu ve Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi.

Yasaları uyguluyoruz

Menderes’teki yıkımlarla ilgili olarak ilk kez konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tahtalı Barajı Havzasını korumak için yasal çerçevede yıkımlar yapıldığını söyledi. Kocaoğlu, Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün gibi kendisinin nde insani olarak bir vatandaşın evinin yıkılmasını istemediğini belirterek, "Ama biz Tahtalı Havzası’nda, Efem Çukuru’na kadar imar durumlarına göre hem havzayı korumak için çok ciddi adımlar atmak zorundayız. Hem de bölgede yaşayan vatandaşlarımızın, çiftçimizin gelir düzeyini, yaşam standartını attırmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Kocaoğlu, Havza’daki yıkımların yıllardır sürdüğünü belirterek, "Evlerin yıkılması tabii ki hoş bir şey değildir. Biz görevimizi yaptık. Hiç hoşlanmadığımız bir şeyi yapıyorum. Ama bir belediye başkanı yasaları uygular, uygulamak zorundadır. Zaten, yasalarla yetkisi ve sorumluluğu tespit edilmiştir. Aynı Başbakan, Cumhurbaşkanı ve bakanların olduğu gibi" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yikim-nedeni-tahtali-baraji_70383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!