Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yıldızı ‘Finans’la Parlayacak

Ulaşım kolaylığı ve merkezi konumuyla orta ve üst gelir grubunun yaşam alanı haline gelen Ataşehir’in yıldızı yeni projelerle daha da parlayacak. Bölgedeki finans merkezi ve Fenerbahçe projeleri ile birlikte 2 bin 500 TL olan metrekare fiyatlarının 5 bin TL’ye kadar çıkabileceği tahmin ediliyor.

Sabah Emlak&Mortgage
Yıldızı ‘Finans’la Parlayacak

Bir uydu kent olarak 1989 yılında Emlak Bankası tarafından planlanan ve Emlak Konut GYO’nun arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı modeliyle ihalesini gerçekleştirdiği konut projelerinin peş peşe yükseldiği Ataşehir’de baş döndürücü gelişim devam ediyor. Planlı alt yapısı ve yakın zamanda inşaatı tamamlanan bağlantı yollarının sağladığı ulaşım rahatlığı Ataşehir’i, Anadolu yakasında orta ve üst gelir grubunun çekim merkezi haline getirdi. Geçtiğimiz yıllarda ardarda İstanbul’un en fazla prim yapan bölgeleri arasında üst sırada yer alan Ataşehir, yatırım amaçlı konut alıcılarının da adresi oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün projesi ile Varyap’ın Meridian projesinin tamamlaması ve Emlak GYO’nun ihaleye çıkarttığı arazi üzerine yükselecek projeyle, Ataşehir, alışveriş, eğlence, otel ve iş merkezlerine de kavuşacak. Kuşkusuz Ataşehir ve çevresi için en önemli projelerin başında finans merkezi projesi geliyor.

Finans Merkezi Projesi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) iştiraki Emlak GYO ait olan 250 bin 500 metrekarelik alan İstanbul Finans Merkezi arazisi olarak ayrıldı. Arazide inşaat alanının büyüklüğü 626 bin 300 metrekareye kadar çıkıyor. Halk Bankası , Ziraat Bankası, Vakıf Bank, SPK ve BDDK’nın merkez binalarının inşa edileceği arsalar ise belli. Hem inşaat hem de finans şirketleri şimdi sadece düğmeye basmak için zaman bekliyor.

Fenerbahçe Ataşehir Projesi 260 milyon $’a malolacak

Kadıköy Belediyesi, Ataşehir’deki arazi için açtığı ihalede arsanın üst kullanım hakkını 30 yıllığına Fenerbahçe Spor Kulübü’ne yap - işlet - devret modeliyle tahsis etmişti. Arsa üzerine 12 bin 500 kişilik kapalı salon, 5 yıldızlı tematik bir otel, sinema salonu, 6 katlı bir alışveriş merkezi, olimpik havuz ile iş merkezi yapılması planlanıyor. Projenin maliyetinin yaklaşık 260 milyon dolar olacağı ifade ediliyor.

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş: ‘Ataşehir yeni bir yaşam standartı oluşturdu’

Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, gerek yatırım gerekse yaşamak için Ataşehir bölgesinin çok cazip hale geldiğini belirtiyor. Finans merkezi projesinin dünyanın belli başlı ülkelerindeki finans merkezlerinin yarattığı etkilere benzer olarak, Ataşehir’de de gayrimenkul fiyatlarının hızla artmasına etki edeceğii ifade eden Varlıbaş, Finans merkezi projesi olmasaydı da gerek ulaşım merkezi konumu gerekse ulaşım rahatığı ile Ataşehir’in cazibesini koruyacağına dikkat çekiyor. Varlıbaş Ataşehir’in yeni bir hayat tarzı ve standartlar oluşturduğuna işaret ederek, özellikle orta ve üst gelir grupları açısından tercih edilen en değerli ve gözde merkezlerin başında yer aldığını vurguladı. Varlıbaş, gayrimenkudeluxial fiyatlarının Ataşehir’de sürekli artış eğilimde olduğuna da değindi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu: ‘Konut fiyatlarının gideceği çok yol var’

Ataşehir genelinde ortalama metrekare fiyatlarının 2 bin 500 dolarlar seviyesinde olduğunu belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu başkanı Ali Ağaoğlu, “Bu fiyatların taban olduğuna inanıyorum. Burada fiyatların gideceği çok yol var. Fiyatlar 5 bin dolarları bulur” diye konuştu. Ağaoğlu, gelecekte finans merkezinin buraya gelecek olmasına ek olarak, bu projeyi tamamlayacak projelerin hayata geçmesiyle Ataşehir’in yıldızı daha’da parlayacağını vurguladı Batı Ataşehir’de yaklaşık 7 bin konut bulunduğunu, inşşat devam edenlerle bu sayının 8 bin 500’leri bulacağına değinen Ağaoğlu, Daoğu Ataşehie’de My Towerland kapsamında 4 bin konut üreteceklerini. bu projenin 2. etap satışarına martta başlayacaklarını söyledi.

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım: ‘Şu anda Bağdat Caddesi ile yarışıyor’

“Batı Ataşehir’de ilk projeyi biz tastik ettirmiştik, son projeyi biz tastik ettirdik” diyen Teknik Yapı Yönetim kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Batı Ataşehir’in ulaşım ağı ve Doğu Ateşehir ile bağlantı yolarının yapılmasıyla özellikli bir bölge haline geldiğini belirtiyor. Ataşehir’de konut metrekare fiyatlarının Bağdat Caddesi ile yarışır hale geldiğine işaret eden Varlıbaş, Şu anda Ataşehir’de hasılat paylaşımı modeliyle inşa edilen konutların ortalama metrekare fiyatlarının 5 bin TL seviyesinde olduğunu kaydetti. Varlıbaş bu fiyatların 5 yıl gibi bir sürede 7 bin TL’lere ulaşmasını öngördüğünü söyledi.

Taslak proje hazırlandı

Ataşehir’deki finans merkezi arazisi için Emlak GYO bir konsept proje hazırladı. Taslak olan bu projede, arsa sahibi olan banka ve kuruluşlar kendi hazırladıkları projeleri inşa edecekler.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5
http://www.yapi.com.tr/haberler/yildizi-finansla-parlayacak_76803.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!