Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

2005 Ulusal Kalite Ödülleri...

Yılın Başarılı Ekibi: AKG Gazbeton

Yılın Başarılı Ekibi: AKG Gazbeton

yapi.com.tr
1 Yılın Başarılı Ekibi: AKG Gazbeton

KG Gazbeton, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi tarafından düzenlenen 6. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’nda Ege Bölgesi Yılın Başarılı Ekibi Başarı Ödülü’nü aldı.

Duvar ve yapı malzemeleriyle yapıların kalitesini artıran AKG Gazbeton, KalDer İzmir Şubesi tarafından altıncısı düzenlenen Mükemmelliği Arayış Sempozyumu’na bu yıl ilk kez katıldığı sempozyumda “Yılın Başarılı Ekibi Başarı Ödülü”nü aldı.

AKG Gazbeton, bünyesindeki teknik elemanların oluşturduğu “Grup T” ile 2004 yılında buhar üretiminde kullanılan enerji tüketiminin iyileştirilmesine yönelik bir proje çalışması başlattı. Grup T; proje konusu, çalışma yöntemi ve elde edilen sonuçlar doğrultusunda yapılan değerlendirme sürecini başarıyla tamamladı. Sökonusu projeyle, özellikle enerji giderlerinde oldukça önemli bir maliyet iyileştirilmesi gerçekleştirildi ve bunun sonucunda da birim maliyetlerde düşüş elde edildi. AKG Gazbeton ekibi, bu çalışmasıyla KalDer’in Yılın Başarılı Ekibi Başarı Ödülü’nü aldı.

AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Görevli Üyesi Levent Akgerman bu ödülle AKG Gazbeton’un adını “kalite” alanında da duyurduğunu belirterek şunları söyledi: “Günümüzde önemli bir yer tutan çevreye duyarlılık noktasında, firmaların daha çok özen göstermesi ve enerjinin verimli kullanılması gerekiyor. AKG Gazbeton, olarak enerji giderlerini düşüren projemizle KalDer tarafından ödüllendirilmiş olmak bizleri çok sevindirdi. Ayrıca, aldığımız ödül ekip çalışması ve uyumunun önemini de gösteriyor. Bu yılki ana teması ‘Küçük Adımlarla Büyük Değerler Yaratmak: Kelebek Etkisi’ olarak belirlenen 6. Mükemmelliği Arayış Sempozyumu, firmaların rekabet seviyelerini arttırmada ve yarının stratejilerine yönelik vizyon yaratmada sunduğu ipuçları açısından da önemliydi.” dedi.

Kalite güvence sistemlerine uygun üretim yapılıyor
AKG Gazbeton tesislerinde üretim TSE ve DIN normlarına göre şekillenirken, tasarım ve müşteri hizmetlerine yönelik tüm çalışmalar da profesyonel bir ortamda, çağdaş firma kimliği ile ISO 9001:2000 Kalite Güvence Sistemi'ne göre yönetiliyor. Ayrıca AKG Gazbeton, Türkiye’de CE işareti almaya hak kazanan ilk duvar malzemesi üreticisi ünvanına da sahip. AKG Gazbeton, ürünlerin Avrupa çevre ve insan sağlığı kriterlerine uygunluğu gösteren CE işareti, AB ülkelerinde serbest dolaşımı mümkün kılıyor.

AKG Gazbeton Hakkında…
1990 yılından bu yana Çimentaş İzmir Çimento Fabrikası Türk A.Ş. çatısı altında "Genel Müdürlük" olarak faaliyetlerini sürdüren İzmir Işıkkent Gazbeton Tesisleri ve 1996 'da üretime geçen Kırıkkale Gazbeton Tesisleri, 15 Nisan 2002 tarihi itibari ile "AKG Yalıtım ve İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş." adıyla tüzel kişilik kimliğine kavuştu.
45.000 metrekare açık, 15.000 metrekare kapalı üretim alanına sahip İzmir Tesisleri'nde yılda 275.000 metreküp; 100.000 metrekare açık, 20.000 metrekare kapalı üretim alanına sahip Kırıkkale Tesisleri'nde ise yılda 550.000 metreküp gazbeton üretiliyor. Kırıkkale tesisleri, üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük gazbeton fabrikası olma özelliğine sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yilin-basarili-ekibi-akg-gazbeton_27127.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Telefonunuza ulaşamadım Ankara Angora Evlerinde yöneticiyim. Tüm binaların dış kaplamaları kabardı. Doğru yapıştırılmaları için teknik bilgiye acilen ihtiyacımız var.Doğru çalışma yapacak ekiplere önemli derecede iş verilecektir. Telefonlarım: 0532-4341541 0312-2251793 Saygılar. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!