Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yılın Firması Ödülü Betofiber’e

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri’nin geleneksel hale getirdiği ‘Sektörde Yılın Firması Ödülleri’ndeki büyük onur bu kez Betofiber’in oldu. Betofiber, YTÜ Yapı ve Gelişim Kulübü’nün bu yıl üçüncüsünü düzenlediği anket sonucunda ‘Yılın Firması’ ödülünü aldı.

yapi.com.tr
Yılın Firması Ödülü Betofiber’e

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri’nin geleneksel hale getirdiği ‘Sektörde Yılın Firması Ödülleri’ndeki büyük onur bu kez Betofiber’in oldu. Betofiber, YTÜ Yapı ve Gelişim Kulübü’nün bu yıl üçüncüsünü düzenlediği anket sonucunda ‘Yılın Firması’ ödülünü aldı. İnşaat sektöründe geleceğin mühendis ve mimarları olacak öğrenciler arasında yapılan anket sonucu, tercihlerin Betofiber olarak belirlenmesinde rol oynayan en önemli kriter ise kısa zamanda GRC sektöründe alınan yol ve elde edilen marka değeri olarak vurgulandı.

Yılın Firması ödülünü YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksel’den alan Betofiber Genel Müdürü Kemal Aydın, yaptığı konuşmasında Betofiber’de çalışan genç kuşakların yaratıcılığı ve ileri görüşlülüğü sayesinde sektördeki başarının elde edildiğini belirtti. Teknik Holding bünyesinde faaliyet gösteren Betofiber’in sürekli büyük hedefler peşinde olduğunu ifade eden Genel Müdür Kemal Aydın, “Türkiye’nin en büyük GRC fabrikasını kurarken sektördeki birçok kişi bizi hayalperest olarak görüyordu. GRC sektöründeki potansiyeli, kalite arayışını, yenilikçi bakış açısını ve müşteri memnuniyetini arka planda tutan fiyat odaklı bir anlayışa sahip düşünceler vardı. -Yaratılan her üründe, gerçekleştirilen her ticari faaliyette asıl olanın insandır- felsefesine sahip Betofiber ailesi ise sektörün tam aksine bir politika izledi. Teknolojik gelişmeleri şirket karlılığından daha çok müşteriye katma değer sağlayan ürünler için kullandı. Kaliteden ödün vermeyen üretimi standartlaştırdı. Bunlar büyük maliyet gerektiren çalışmalardı. Ama bunun sonucunda elde ettiğimiz katma değer, çok büyük oldu.Bu ödül de, bu katma değerlerin başında geliyor” şeklinde konuştu.

Betofiber’in geçen yıl Dünya Cam Elyafı Katkılı Beton Üreticiler Birliği’nin (GRCA-Glassfibre Reinforced Concrete Association)  iki yılda bir verdiği GRCA Merit Award 2008 ödülünü aldığını hatırlatan Genel Müdür Aydın, "Aldığımız her ödül başarıya giden yolda emin adımlarla ilerlediğimizi göstermesi açısından büyük önem taşımaktadır" açıklamasında bulundu.

Betofiber’in yılın firması olarak seçilmesinin mühendis öğrenciler arasında beklenen bir sonuç olduğunu ifade eden YTÜ Yapı ve Gelişim Kulübü Başkanı Onurkan Diler ise, “Yıldızlı öğrenciler olarak Teknik Yapı’yı çok iyi tanıyoruz. İki yıldır Teknik Yapı’nın tüm projelerine teknik geziler düzenledik ve saha çalışmalarını yakından gördük. Gezilerimiz sırasında cephe kaplamalarında kullanılan GRC ürünü dikkatimizi çekti ve Betofiber’in yaptığını öğrendik. Firma ile irtibata geçtik, ürünlerini yakından inceledik. Fakat bizi en çok etkileyen ise Betofiber’in sektördeki gelişimi oldu. İki yıllık deneme üretiminden sonra pazara fiili olarak girmiş ve yaklaşık 1.5 yılda pazardaki fiyat skalasını aşağıya çekerken kalite seviyesini ise yukarı taşımış. Daha da önemlisi müşteri odaklı bir pazarlama stratejisi ile pazarda güvenilir bir yer edinmiş. Eğitime bakışı da sektördeki durumundan farklı olmadı. Kariyer günümüze çok önem verdi. Ürünlerini ve markasını tanıtırken işini çok ciddiye aldı. Bunların sonucunda da yılın firmasını seçen arkadaşlarımız, tercihlerini Betofiber’den yana kullandı” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yilin-firmasi-odulu-betofibere_70014.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!