Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yılmazlar'dan İsrail'de 13 Yılda 1 Milyar Dolarlık İş

Halen İsrail'de 20 şantiyede çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yılmazlar İnşaat Grubu Genel Müdürü Ahmet Arık, burada bine yakın Türk işçisi istihdam ettiklerini söyledi.

Referans Gazetesi
1


srail'de "aldığı işi en hızlı bitiren şirket" olarak tanınan Yılmazlar İnşaat Grubu'nun, 13 yılda bu ülkede üstlendiği işlerin büyüklüğü 1 milyar dolara yaklaştı. Halen İsrail'de 20 şantiyede çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yılmazlar İnşaat Grubu Genel Müdürü Ahmet Arık, burada bine yakın Türk işçisi istihdam ettiklerini söyledi.

İsrail'deki Türk işçileri belli bir kota dahilinde çalıştırdıklarını ifade eden Arık, bu kotanın artırılması halinde işçi sayısını 2-3 bine çıkaracaklarını anlattı. Arık, Türk işçilerinin İsrail'in Türk ordusunun tank modernizasyonunu üstlenmesi sebebiyle imzalanan off-set anlaşmasından yararlanılarak bu ülkede istihdam edilebildiğini kaydetti. İsrail'de konut, devlet ihaleleri, 35 kattan yüksek gökdelenler, altyapı, köprü, fabrika, elektrik tesisi ve su arıtma tesisi inşa ettiklerini ifade eden Arık, halen İsrail'in tek su kaynağı olan Tiberya Gölü'nde büyük bir arıtma tesisi inşa ettiklerini söyledi.

İki bakanlık inşa etti

Faaliyetlerini 1967 sınırları dahilinde sürdürdüklerini ve Filistin bölgelerinde faaliyette bulunmadıklarını anlatan Arık, İsrail'de Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Savunma Bakanlığı ve İç İstihbarat Bakanlığı'nı kendilerinin inşa ettiğini söyledi. İsrail'de nasıl bu kadar çok sayıda ve önemli inşaat işi alabildiklerine yönelik soruya karşılık ise Arık, "Çünkü herkesten daha hızlı inşaat yapıyoruz. O nedenle tercih edildiğimizi düşünüyoruz" diye konuştu.

Yılmazlar Grup, İsrail'de Osmanlı İmparatorluğu'nun Yafa kentindeki 1917'de terk ettiği son idari binasını da restore edecek. Bu binanın restorasyonu için Türk Dışişleri Bakanlığı'nın 1 milyon dolar ödenek ayırdığı ve restorasyonun 1 yıla kadar tamamlanacağı da belirtildi. Bina İsrail hükümeti tarafından 24 yıllığına Türk hükümetine kiralandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yilmazlardan-israilde-13-yilda-1-milyar-dolarlik-is_59985.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Keske Turkiyedeki firmalar sizin kadar guvenilir olsa yeterli Sizin gibi bir firmamiz oldugundan her zaman gurur duyuyorum YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!