Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yoksulluk Haritası Çıkacak, Hak Eden Yardım Alacak

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, sosyal yardımların "tek veri tabanından" izlenmesi ve Türkiye’nin yoksulluk haritasını çıkarmak için çalışma başlattıklarını söyledi. TBMM kulisinde basın mensuplarıyla sohbet eden Yazıcı, bu sayede birkaç yerden yardım alanların ve partizanlık yapılıyor iddialarının önüne geçileceğini söyledi.

Hürriyet Gazetesi
Yoksulluk Haritası Çıkacak, Hak Eden Yardım Alacak

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, sosyal yardımların "tek veri tabanından" izlenmesi ve Türkiye’nin yoksulluk haritasını çıkarmak için çalışma başlattıklarını söyledi. TBMM kulisinde basın mensuplarıyla sohbet eden Yazıcı, bu sayede birkaç yerden yardım alanların ve partizanlık yapılıyor iddialarının önüne geçileceğini söyledi. Yazıcı, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Bütünleşmiş Sosyal Yardım Hizmet Projesi’ için 2009 yılında 7 milyon YTL ödenek ayırdık. Bu proje kapsamında Türkiye’nin yoksulluk haritası çıkarılacak. Eşi vefat etmiş, boşanmış yoksul kadınların durumunu bile çıkaracağız. Projedeki hedefimiz yardımların gerçekten hak edenlere yapılması ve sosyal yardımların suiistimalinin önlenmesi. Projeyle yoksullar konusunda tek bir veri tabanı olacak. Hem belediyeden, hem sivil toplum kuruluşlarından, hem devletten yardım alan var. Yardımlar yapılırken ’partizanlık yapılıyor’ şeklindeki iddialar da ortadan kalkacak. Gerçekten hak eden alacak. Hedefimiz 2010 yılında projenin hayata geçirilmesi."

http://www.yapi.com.tr/haberler/yoksulluk-haritasi-cikacak-hak-eden-yardim-alacak_64586.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!