Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ytong Kazananları Venedik Bienali'nde

Türk Ytong'un düzenlediği “Şehirden Uzak” konulu Mimari Fikir Yarışması’nı kazanan genç mimarlar ödül olarak, jüri üyeleri ile birlikte dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden biri olan 16. Uluslararası Venedik Bienali’ni ziyaret etti.

yapi.com.tr
Ytong Kazananları Venedik Bienali'nde

Yenilikçi ürünleriyle modern yapılaşmaya yön veren Türk Ytong, yaratıcı çalışmaları desteklemeye devam ediyor. Bilgiye ve yeniliğe açık projeleri ile sektöre örnek olan Türk Ytong’un düzenlediği Ytong Mimari Fikir Yarışması'nın "Venedik Mimarlık Bienali Ödül Gezisi" gerçekleşti.,

Yarışmada eşdeğer ödüle değer bulunan 4 fikir projesinin ekip üyeleri, Kreatif Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Aydan Volkan, Brigitte Weber Mimarlık Kurucusu Y. Mimar Brigitte Weber, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, Fotoğrafçı, Akademisyen ve Sanatçı Murat Germen, NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın’dan oluşan jüri üyeleri ile birlikte 16. Uluslararası Venedik Bienali sergilerini gezerek, yeni ve farklı fikirleri değerlendirdi. Üç gün süren gezide bienal sergilerinin yanı sıra Punta Della Dogana müzesi ziyaret edildi, Venedik kentinin tarihi ve mimari kültürüne ilişkin geziler gerçekleştirildi.

Şehirden Uzak temasıyla bu yıl 19. kez düzenlenen Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda ödül kazanan fikir projeleri www.ytongakademi.com adresinden görülebilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ytong-kazananlari-venedik-bienalinde_166822.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!