Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yüksek Binalar için İtfaiye Aracı Alınacak

Edirne Belediyesi, sayıları her geçen gün artan yüksek binalardaki muhtemel yangınlara müdahale için yeni itfaiye aracı almayı planlıyor. Genellikle 5 katlı binaların yoğunlukta olduğu şehirde son yıllarda 8 ila 10 katlı binaların yapımına da izin veriliyor. Şehrin yeni gelişimin alanlarında ise 15 katlı binaların yapımı için talepler artıyor.

Zaman Gazetesi
Yüksek Binalar için İtfaiye Aracı Alınacak

Edirne Belediyesi, sayıları her geçen gün artan yüksek binalardaki muhtemel yangınlara müdahale için yeni itfaiye aracı almayı planlıyor. Genellikle 5 katlı binaların yoğunlukta olduğu şehirde son yıllarda 8 ila 10 katlı binaların yapımına da izin veriliyor. Şehrin yeni gelişimin alanlarında ise 15 katlı binaların yapımı için talepler artıyor. Ancak binalar yükselirken itfaiye araçlarının merdiven yükseklikleri yetersiz kalıyor.

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, şehirde 10 katlı binalara izin verdiklerini ve artık 15 katlı binaların yapımı için talep gelmeye başladığını söyledi. İtfaiye hizmeti konusunda sıkıntı yaşayacaklarını belirten Sedefçi şöyle konuştu:

"Şu anki aracımızın merdiven yüksekliği 45 m. Ancak artık 60, 70 veya 80 metre merdivenli bir araca ihtiyaç var. Bedeli de 800 bin TL civarında. Belediyenin tek başına bunu almaya gücü yok, ama 15-20 katlı binaları yapanlardan destek alarak bir araç almayı planlıyoruz. Bu yapılar iskâna açıldığında, sorunlar yaşamaktansa şimdiden ciddi tedbir almakta fayda var."

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/yuksek-binalar-icin-itfaiye-araci-alinacak_85911.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!