Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yüksek Cezalar Sanayicilerin Çevre Duyarlılığını Artırıyor

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, AB uyum yasaları kapsamındaki yeni uygulamalarla çevre konusunda kesilen cezaların işletme sahiplerinin ''canını yaktığını'', bunun çevre konusunda düzenledikleri toplantılara katılımı artırdığını söyledi.

yapi.com.tr / AA
Yüksek Cezalar Sanayicilerin Çevre Duyarlılığını Artırıyor

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, EBSO tarafından bu yıl genişletilerek düzenlenecek Çevre Ödülleri organizasyonuna ilişkin EBSO Sanayiciler Kulübünde yapılan toplantıda, oda bünyesindeki Çevre Çalışma Grubunun 2009 yılından bu yana gerçekleştirdiği 20 toplantıya bin 500 kişinin katıldığını belirtti. Grubun AB uyum sürecinde sürekli olarak yenilenen çevre mevzuatı hakkında üyeleri bilgilendirmek ve yaşanan sorunlar hakkında bilgi almak üzere toplantılar düzenlediğini ifade eden Yorgancılar, şöyle konuştu:
    
''AB uyum yasalarıyla birlikte işletmelere kesilen cezalar kapatılmaya kadar gidebilen durumlar oluşturabiliyor. İnsanların canının yanması, çevre konusunda kesilen cezaların yüksek olması sanayicilerin bu konudaki duyarlılığını artırıyor. Çevre Çalışma Grubumuz en aktif gruplarımızdan birisidir. Ege ve İzmir'deki sanayicilerimiz çevreyle ilgili yeteri derecede bilinçlendi, üzerine düşen sorumlulukları yapmak için çaba içindeler. Her toplantıda katılımın giderek artması da bunun göstergesi. İçimizde tam manasıyla bilinçlenmemiş, eksik uygulama yapanlar olabilir. Ama denetim mekanizması sanayi odası değil. Denetimleri çevre il müdürlükleri yapıyor. Çevre kirlendiğinde 'bunun sebebi sanayicidir' demek yanlış. Sanayiyi hedef göstermek çok yanlış.''
    
Başvuru tarihleri
    
EBSO tarafından 10 yıldır düzenlenen Çevre Ödülleri'nin bu yıl 4 kategoride düzenleneceği belirtildi. Yarışma kapsamında EBSO üyelerinin katılabileceği Çevre Ödülü, sanayi bölgeleri ve sanayi tesislerinin katılabildiği Çevre Uygulama Ödülü ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü ile bu yıl ilk kez Çevre Çalışma Grubu tarafından belirlenecek özel bir konuda Tema Ödülü verilecek. Yarışma için EBSO'ya yapılacak başvuruların 1 Nisan 2011'de başlayacağı ve 22 Nisan 2011'de sona ereceği duyuruldu.

ETİKETLER: kurum çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/yuksek-cezalar-sanayicilerin-cevre-duyarliligini-artiriyor_86506.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!