Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yuvacık Barajında Heyelan Tehlikesi

İzmit'in Yuvacık Beldesi'nde bulunan Yuvacık Barajı, heyelan tehlikesi ile karşı karşıya. İzmit ile Yuvacık'ı birbirine bağlayan yol, 4 milyar dola

Akşamb>İzmit'in Yuvacık Beldesi'nde bulunan Yuvacık Barajı, heyelan tehlikesi ile karşı karşıya. İzmit ile Yuvacık'ı birbirine bağlayan yol, 4 milyar dolarlık baraja doğru kayıyor.

Beldeye bağlı tüm köylerin de ulaşımını sağlayan yolun, sürekli olarak baraj gölüne doğru kaydığını söyleyen vatandaşlar, sık sık toprak kaymalarının yaşandığını ve yolun trafiğe kapandığını belirttiler.

Eski yollarının baraj gölünün içinde kaldığını belirten vatandaşlar, 'Baraj yapılırken, bize eskisinden daha iyi bir yol yapacaklarını söylemişlerdi. Yolumuz suyun altında kalınca, bize barajın üst kesiminden yol açtılar. Ancak her yağmur yağdığında burada toprak kaymaları meydana geliyor. Buradan çok sık araç geçtiği için de sürücüler büyük tehlike yaşıyor. Göl koruma alanı içinde kalan ve içinde insanların yaşadığı iki ev de heyelan tehlikesi altında' dediler.

Her yağmurda heyelan

Son yağışla birlikte yolun 6 gün kapalı kaldığını ifade eden vatandaşlar, 'Köy Hizmetleri'ne bağlı ekipler her seferinde gelip yolumuzu açıyor. Ancak başka bir yağmurda yeniden heyelan meydana geliyor. Yolun gölden yüksekliği 40 metre. Eğer burada heyelan nedeniyle bir araç ya da vatandaş göle düşerse, kurtulma şansı yok' diye konuştular. İzmit Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile defalarca görüştüklerini ancak herhangi bir sonuç alamadıklarını söyleyen vatandaşlar, kendilerine yeni bir yol yapılmasını istedi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/yuvacik-barajinda-heyelan-tehlikesi_3264.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!