Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zamlara Bir Tepki Daha

İzmir Birlikte Başaracağız Platformu üyeleri, su ve toplu ulaşım zamlarıyla belediyelerdeki işten çıkarmaları bir kez daha protesto etti. Yaklaşık 500 kişi, Basmane Meydanı’nda toplandı. Buradan, Konak Meydanı’na hep birlikte yüründü. Büyükşehir Belediyesi önünde, "CHP elini cebimizden çek", "Ulaşıma yapılan zam geri alınsın", "Aziz Başkan

Milliyet Gazetesi
Zamlara Bir Tepki Daha

İzmir Birlikte Başaracağız Platformu üyeleri, su ve toplu ulaşım zamlarıyla belediyelerdeki işten çıkarmaları bir kez daha protesto etti. Yaklaşık 500 kişi, Basmane Meydanı’nda toplandı. Buradan, Konak Meydanı’na hep birlikte yüründü. Büyükşehir Belediyesi önünde, "CHP elini cebimizden çek", "Ulaşıma yapılan zam geri alınsın", "Aziz Başkan şaşırma, sabrımızı taşırma", "Ne AKP ne CHP emekçiler birlikte başaracak" sloganları atıldı.

Grup adına konuşan Coşkun Üsterci, "Seçimlerden önce dillerden düşmeyen 'İşimiz İzmir gücümüz İzmir' sloganı, 'İşimiz zam gücümüz yalan'mış" dedi.

Üsterci, şöyle devam etti: "Zamların kriz, işsizlik ve yoksulluğun arttığı ortamda yapılması, yöneticilerin 'sosyal' kavramına ne kadar önem verdiklerini gösteriyor. Yerel yöneticiler, belediye imkanlarıyla yürüttükleri seçim kampanyaları sırasında 'sosyal belediyecilik yapacağız' diyerek  yalan söylemişlerdir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/zamlara-bir-tepki-daha_70209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!