Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zincirlikuyu ile Ülke Kazandı

Akfen ve Accor ortak yatırımı iki otelin açılışını yapan Başbakan Erdoğan, Zincirlikuyu arazisiyle fiyatların artmasına, 'İftihar edilecek bir durum' yorumuNU yaptı.

Radikal Gazetesiürkiye'de yatırım patlaması yaşandığını söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, devleti yatırımcılara köstek olmaktan çıkarıp, destek olma noktasına taşıdıklarını söyledi. Erdoğan, yatırımcılara kolaylık sağladıklarını vurgularken, bazı girişimcilerin kendisine "Sayın Başbakan Zincirlikuyu'da bir olay yaptınız, başımıza iş açtınız. Zincirlikuyu'daki Karayolları arazisi 800 milyon dolara gidince İstanbul'da fiyatlar yüzde 100-200 artmaya başladı" dediklerini anlattı.

Erdoğan, "İftihar edeceksiniz işte. Ülke kazanıyor. Ama sen de kazanıyorsun" diye konuştu. Akfen Holding ile Fransız Accor Hotels işbirliğiyle hayata geçirilen Zeytinburnu'ndaki dört yıldızlı Novotel ve üç yıldızlı Ibis Oteli, Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Erdoğan, ekonomi alanında yakalanan başarılarda hükümet icraatlarıyla birlikte özel sektör girişimciliğinin de önemli bir rolü olduğunu vurguladı. Erdoğan, açılışlara yetişemedikleri için toplu açılışlar yaptıklarını dile getirdi.

'Üç-dört yıldız ama içeriğine bak
Akfen'in otellerine değinin Erdoğan, "Üç ve dört yıldıza bakıp da aldanmayın. İçeriğine bakın, konumuna bakın, bunlar gerçekten çok çok farklı bir yerde, dünü, bugünü ve yarını bir arada yaşatacak bir mekâna sahip. Hareketliliği, havası itibarıyla farklı bir güzelliğe sahip olan bu yer inanıyorum ki doluluk oranı itibariyla da İstanbulumuz da örnek otellerinden olacak" dedi. Erdoğan, hedeflerinin 2013'e kadar 38 milyon turist çekmek olduğunu dile getirdi. Din turizminin önemine de değinen Erdoğan, geçen yıl İran'dan 1 milyon turist geldiğini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zincirlikuyu-ile-ulke-kazandi_52537.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!