Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Zonguldak Mithatpaşa Tünelleri’nin İnşaatı Başladı

Zonguldak'ta, Mithatpaşa tünelleri inşaatı yeniden başladı. Proje kapsamında ilk tüpün 2019 yılının sonunda, ikinci tüpün 2020'nin ilk aylarında hizmete açılması planlanıyor.

yapi.com.tr
Zonguldak Mithatpaşa Tünelleri’nin İnşaatı Başladı

2 Ağustos 2013'de dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından Filyos projesinin yapıldığı bölgede temeli atılan Mithatpaşa Tüneli 1 ve 2'nin inşaatı yeniden başlıyor.

Pusula Gazetesi'nde yer alan habere göre, Mithatpaşa Mahallesi ve Yeşil Mahalle arasındaki güzergahta gidiş ve geliş şeklinde yan yana inşa edilen bin 860'şar metre uzunluğundaki iki tüpte çalışmaların devam edeceği açıklandı. Geçen Temmuz ayında ödenek yetersizliğinden duran tünel inşaatı, Karayolları 15'nci Bölge Müdürlüğü tarafından 'yapımı öncelikli birinci proje' kapsamına alındı.

Tünellerden birisinin 2019 yılı sonuna kadar tamamlanıp hizmete açılacağını söyleyen inşaat firması genel koordinatörü Mustafa Şahingöz, karayolları bölge müdürlüğünün gayretleri ile 23 Aralık'ta inşaata tekrar başladıklarını belirtti. Şahingöz, 2019 yılının sonunda en azından bir tüpün, 2020'nin ilk aylarında da ikinci tüpü açarak bu yolu trafiğe vermeyi planlıyor.

Proje hakkında konuşan Şahingöz, ''Bunların içerisinde 15-20 adet teknik personelimiz alacak. Müşavirleri ve karayolları personellerini de sayarsanız bu sayı 300'ü bulur. Tünelde gaz var ama gaza tedbirler alındı. Tünelde ki gaz öyle bir maden boyutunda ki gaz değil. Tünelde ki gaz, mücadele edilebilir bir gaz. Engel değil. Yavaşlatmaması için gerekli tedbirler alındı. Gaz ölçüm cihazları ile donatılıyor tünel. Ona göre sondajlar açılacak. Emniyetli şekilde çalışılacak. Tünelin kendi yapısından dolayı yer altında kömür var. Bunlar da çalışmaları zorlaştırdı. Ancak herkes artık nasıl çalışacağını biliyor. Bunun önlemleri alındı. Şu ana kadar inşaatın yüzde 15'i tamamlandı.'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zonguldak-mithatpasa-tunellerinin-insaati-basladi_169857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!