Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Zorlu'ya Kötü Haber

Zorlu Center Projesi'nin Yüklenicisi Aktürk Yapı

Zorlu Gayrimenkul’ün Zorlu Center projesinde önemli bir adım daha atıldı. Zorlu Yapı’nın hazırladığı teknik şartnameye 12 firmanın davet edildiği ihalede ipi, Aktürk Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. göğüsledi. 6 ay önce başlanan ihale sürecinde 2. turda 6, 3. turda ise 3 firma kısa listeye kalmıştı. Aktürk Yapı ile sözleşmenin mart ayında

yapi.com.tr
1 Zorlu Center Projesi'nin Yüklenicisi Aktürk Yapı

Zorlu Gayrimenkul’ün Zorlu Center projesinde önemli bir adım daha atıldı. Zorlu Yapı’nın hazırladığı teknik şartnameye 12 firmanın davet edildiği ihalede ipi, Aktürk Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş. göğüsledi. 6 ay önce başlanan ihale sürecinde 2. turda 6, 3. turda ise 3 firma kısa listeye kalmıştı. Aktürk Yapı ile sözleşmenin mart ayında imzalanması hedefleniyor. Yapım aşamasında, 150’si ofiste çalışacak teknik personel olmak üzere toplam 3 bin kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.

1978 yılında kurulan Aktürk Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş., bugüne kadar birçok önemli projede görev aldı. Aktürk Yapı, bugüne kadar prestijli konut, hastane, ticari bina, okul, alışveriş merkezi ve metro hattı gibi altyapı projelerine imza attı. 'Mutlu ve güvenli çalışan, daha güvenilir ve nitelikli yapılar yapar' yaklaşımına sahip olan Aktürk Yapı, iş sağlığı ve güvenliği konularında da ödüllü bir firma.

5 değişik fonksiyonu bir arada bulunduruyor

Zorlu Gayrimenkul yeni bir kent merkezi ve yaşam alanı hedeflediği Zorlu Center projesi ile İstanbul’un kamusal mekan kurgusuna yeni bir halka olarak eklemlenmeyi hedefliyor. Zengin yarı açık alanlarla bildik alışveriş merkezlerinin yapısal ve sosyal normlarını kırıyor ve özgün bir kent meydanı tarifi getiriyor. İstanbul’un kültürel hayatına önemli bir katkı koyması hedeflenen büyük ölçekli bir konser salonu, projenin önemli parçalarından birine dönüşüyor. Zorlu Center Projesi, Tabanlıoğlu Mimarlık A.Ş. - Emre Arolat Mimarlık Ltd. Şti. Ortak Girişim Grubu tarafından tasarlanıyor.

‘2010 Avrupa Kültür Başkenti’ çalışmalarına yetiştirilmesi planlanan Zorlu Center projesinde sosyal ve kültürel çalışmalar ön plana çıkıyor. Proje, konferans salonları, konser salonu, müze ve kütüphane gibi sosyal ve kültürel yapıları kapsamasının yanı sıra otel, iş merkezi, alışveriş merkezi ve rezidansları ile Türkiye’de ilk kez beş değişik fonksiyonu içinde bulunduracak olan ‘karma kullanım’ özelliğiyle gayrimenkul sektöründe ‘yön veren’ olmaya da aday.  Yapımına zemin ıslahı ile başlanan projede, 2010 sonunda da sosyal ve kültürel merkez, alışveriş merkezi ve iş merkezi, 2011 yılında ise otel ve rezidans fonksiyonlarının tamamlanması planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-center-projesinin-yuklenicisi-akturk-yapi_67000.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 20 yıllık tecrübemi bu inşaatta göstermek isterdim doğrusu. Büyük projeler beni şahlandırır. Beni ürküten ise Türkiye'deki takımdaşlık.Bol şanslar hepimize... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!