Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zorlu, Enerji Yatırımında Atağa Kalktı

Bu yıl 50'inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Zorlu Holding, yatırımlarını sürdürüyor. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zorlu, bünyel

Dünyab>Bu yıl 50'inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Zorlu Holding, yatırımlarını sürdürüyor.

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zorlu, bünyelerinde bulunan Zorlu Enerji Elektrik Üretimi Otoprodüktör Grubu AŞ'nin yatırımlarının sürdüğünü, Bursa ve Lüleburgaz'daki tesislerinin ardından Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 55 MW'lık üçüncü elektrik üretim tesisinin 20 Nisan'a kadar faaliyetine başlayacağını belirtti. Zeki Zorlu, Konya ve Gaziantep'te de elektrik üretim tesisi kurmak için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
Otoprodüktör sektörüne Bursa ve Çorlu'da bulunan tesislerinin kesintisiz elektrik ihtiyacını gidermek için girdiklerini, ancak Ankara Sincan'da kurdukları elektrik üretim tesisinin bu düşünceden farklı olduğunu ifade eden Zorlu, hedeflerinin Türkiye genelindeki OSB'lerde otoprodüktör tesislerini çoğaltmak olduğunu belirtti.

Konya ve Gaziantep'teki OSB'lere elektrik üretim tesisi kurmak için görüşmelerin devam ettiğini, olumlu sonuç alınması halinde bu bölgelere de otoprodüktör grubu kuracaklarını anlatan Zeki Zorlu, "Uşak Valiliği'ne atanan Bursa Eski Valisi Ali Fuat Güven de Uşak'ta bulunan Deri OSB'ye bir otoprodüktör kurmamızı istiyor. Bunları değerlendireceğiz" dedi.

Özelleştirme kapsamına alınan Petkim Petrokimya Holding için teklif verdiklerini ifade eden Zeki Zorlu, Petkim'in milli ve stratejik bir kurum olduğunu, bu kurumun rastgele bir yerlere verileceğini düşünmediğini söyledi. Türkiye'de KİT'lerin artık ömrünü doldurduğunu ve bunun için bu kurumların zarar ettiğini dile getiren Zorlu, Petkim'in de para kazanmadığını söyledi. Zorlu, ülkemizde özelleştirmenin Anayasa'da bulunan bazı maddelerden dolayı sağlıklı ve hızlı yapılamadığını, Petkim'in dürüst bir sanayicinin eline geçmesiyle ülkeye fayda sağlayacağını anlattı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-enerji-yatiriminda-ataga-kalkti_3934.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!