Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Zorlu'ya Kötü Haber

Zorlu Gayrimenkul: Danıştay 6. Dairesi’nin İptal Kararı Nihai Değil

Zorlu Yapı Yatırım AŞ Genel Müdürü Levent Ergül, esastan incelemesini tamamlayan Danıştay 6. Dairesi’nin oybirliğiyle aldığı nazım imar planı değişikliğinin iptal edilmesi kararıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Kararın, 6. Daire’nin Mayıs 2008’de aldığı yürütmeyi durdurma kararıyla aynı olduğuna dikkat çeken Ergül, “Son karar, Daire’nin

yapi.com.tr
Zorlu Gayrimenkul: Danıştay 6. Dairesi’nin İptal Kararı Nihai Değil

Zorlu Yapı Yatırım AŞ Genel Müdürü Levent Ergül, esastan incelemesini tamamlayan Danıştay 6. Dairesi’nin oybirliğiyle aldığı nazım imar planı değişikliğinin iptal edilmesi kararıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Kararın, 6. Daire’nin Mayıs 2008’de aldığı yürütmeyi durdurma kararıyla aynı olduğuna dikkat çeken Ergül, “Son karar, Daire’nin konuyu esastan görüşmesi sonucu alınmıştır. Nihai kararı verecek olan Dava Daireleri Genel Kurulu’dur” dedi.

“İlk etapta 3 bin kişiye istihdam yaratacağız”

Levent Ergül, müteahhit firmayı seçerek ilk etapta inşaatta çalışacak olan 3 bin kişiye istihdam yaratacaklarına dikkat çekerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tüm dünyanın global bir krizle boğuştuğu bugünlerde projemizle ekonomimize katma değer yaratacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Söz konusu karar projenin doğruluğuna olan inancımızı değiştirmemiştir. Alınan yürütmeyi durdurma kararının tarafımıza tebliğ edilmesini bekliyoruz. Daha önce olduğu gibi, hukuka olan saygımızdan dolayı yargı mercilerinin aldığı kararlar yönünde hareket edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Karar bize tebliğ edilir edilmez inşai faaliyetlerimizi durduracağız.”

Levent Ergül, Zorlu Yapı Yatırım AŞ’nin, açılmış davalara rağmen 800 milyon dolarlık arazi bedelini  30 Mayıs 2007 tarihinde Özelleştirme İdaresi’ne peşin olarak ödediğini vurgulayarak, yürütmeyi durdurma kararına karşı Dava Daireleri Genel Kurulu’na temyiz yolunun açık olduğunu vurgulayarak, “Karar tebliğ edilir edilmez temyiz hakkımızı kullanacağız” diye konuştu. Ergül, şunları söyledi:

 “Grubumuzun ülkesine yatırım yapma ilkesi ve hukuka olan saygısı kamuoyunun malumudur. Zorlu Yapı Yatırım AŞ, açılmış olan davalara rağmen bu inançla ihale bedeli olan 800 milyon doları peşin olarak ödemiştir. Çalışmalarımıza her zaman olduğu gibi hukuk kuralları çerçevesinde kamu yararını gözetecek şekilde yön vereceğimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-gayrimenkul-danistay-6-dairesinin-iptal-karari-nihai-degil_68161.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!