Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Zorlu ve Alaton'a İspanya Kraliyet Nişanı

İspanya ile Türkiye arasındaki ilişkilere katkıları nedeniyle, Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu'ya İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Luis Felipe Fernandez de la Pena tarafından 'İspanya Kraliyet Sivil Liyakat Nişanı' verildi.

Dünya Gazetesispanya ile Türkiye arasındaki ilişkilere katkıları nedeniyle Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanı İshak Alaton ve Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu'ya İspanya'nın Ankara Büyükelçisi Luis Felipe Fernandez de la Pena tarafından 'İspanya Kraliyet Sivil Liyakat Nişanı' verildi.

Törende konuşan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Zorlu Grubu'nun İspanya ile ticari faaliyetleri arasında İspanya pazarına sunulan ürünler, İspanyol markaları için yaptıkları üretim ve İspanya'dan yedek parça ve hammadde alımının bulunduğunu kaydetti. Zorlu, İspanya'da 1998 yılından beri Vestel Iberia şirketi ile faaliyet gösterdiklerini hatırlatırken, "İspanya'da bugüne kadarki satışlar 1 milyar Euro'ya ulaştı" dedi. Zorlu, İspanya'da televizyon satışlarında paylarının ise yüzde 28'e ulaştığını bildirdi.

Büyümek için yurtdışına gidiyoruz
'İspanya Kraliyet Sivil Liyakat Nişanı' alması nedeniyle düzenlenen tören sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zorlu, başka ülkelerden yatırımcıların Türkiye'ye gelmesi ve Türkler'in de başka ülkelerde yatırım yapması gerektiğini belirtirken, Çin'de mağazalar açacaklarını söyledi. "Artık bir işadamı olarak, 'Yok ben oradan almam, burada yaparım' dersen, o zaman oturduğun yerde kalırsın. Ülkenin büyümesi, grupların büyümesi için ortaklaşa işbirliğine gidilmesi lazım. Biz de yurtdışına büyük için yatırım yapıyoruz" ifadelerini kullanan Zorlu, Zorlu Holding'in yurtdışı yatırımlarını değerlendirdi.

Zorlu, Rusya'da, ABD'de yatırımları bulunduğunu, şimdi de Çin'de mağazalar açacaklarını kaydetti. 'Burada dükkanı kapatıp gitme' düşünceleri bulunmadığını vurgulayan Zorlu şunları söyledi: "Güçlenmek için bazı ortaklıklar yapılması gerek. Bu da bu ülke için. Biz buna 'köprü ayakları' diyoruz. Öncelikli yatırımlarımız bizim ülkemize. Ama büyümek için, ülkenin büyümesi, grupların büyümesi için ortaklaşa işbirliğine gidilmesi lazım. Biz yatırımlarımızı yapacağız. Buradaki bazı makineleri götüreceğiz, ama bu ülkede daha güçlü olmak için, rekabetimizi artırmak için. Yoksa pılımızı pırtımızı toplayıp buradan gitmek gibi bir düşüncemiz olamaz. Artık bir işadamı olarak, 'yok ben oradan almam, burada yaparım' dersen, o zaman oturduğun yerde kalırsın."

http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-ve-alatona-ispanya-kraliyet-nisani_57694.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!