Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

8. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 8. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda genç yeteneklerini arıyor. MOSDER üyesi firmalar, tasarımları satın alıp koleksiyonlarına ekleyebilecek ve genç tasarımlar hayat bulacak. Yarışmanın teslim tarihi, 20 Temmuz 2012.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

8. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması 8. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması
TESLİM TARİHİ 20 Temmuz 2012
+ Ajandama Ekle


Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), 8. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması'nda genç yeteneklerini arıyor. MOSDER üyesi firmalar, tasarımları satın alıp koleksiyonlarına ekleyebilecek  ve genç  tasarımlar hayat bulacak. Yarışmanın teslim tarihi, 20 Temmuz 2012.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği’nin; ev mobilyaları alanında gelecek vizyonunun geliştirilmesine katkı, Türkiye mobilya endüstrisinin tasarım kalitesini ve çağdaş Türkiye tasarımını simgeleyen ürün kimliğini desteklemek, geleceğin tasarımcı adaylarının mobilya sektörüyle buluşmasını sağlamak ve bu alandaki başarılı tasarımları ödüllendirmek amacıyla düzenlediği yarışmada, yetenekli gençlerin tasarımları birbirleri ile yarışacak.

Yarışmaya; üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Mobilya & Dekorasyon bölümlerinden 2. , 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri katılabilecek. Yarışmaya katılan öğrencilerin; yarışma başvuru tarihinden 6 ay öncesine kadar, üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı, İç Mimarlık ve Mobilya & Dekorasyon bölüm öğrencisi olduklarını belgelemeleri gerekiyor.

Gençlerin birbirleri ile rekabet edecekleri yarışma kategorileri şu şekilde sıralanıyor:

- Oturma / Dinlenme (Oturma grubu, koltuk, kanepe, dinlenme kanepeleri vb)
- Depolama, Koruma, Düzenleme (Yemek odasında bulunan mobilyalar)
- Tamamlayıcı Mobilya Servis Ünitesi (Sehpa, Kütüphane, Ayakkabılık, TV Sehpası, Askılık, Telefonluk, Portmanto vb)
- Uyuma (Yatak odasında bulunan mobilyalar)
- Genç Mobilya (Genç odasında bulunan mobilyalar)
- Engelliler için Ev Mobilyası 
 
Katılımcılar yarışmaya, MOSDER'in internet sayfasından temin edecekleri "Başvuru Formu"nu doldurarak katılabilecek. Yarışmaya katılacak öğrencilerin tasarımlarını, 20 Temmuz saat 16.00'ya kadar MOSDER yarışma sekreterliğine ulaştırmaları gerekiyor.

Yarışmanın 1. aşaması sonucu ilk 18 finalist, 3000’er TL ve katılım sertifikası ile ödüllendirilecek. Ardından Kasım 2012’de gerçekleşecek 2. aşamada ise İstanbul Mobilya Sanayicileri Derneği üyesi firmalar, finalistlerin tasarımlarını geliştirmek üzere kendi ürün gamlarına dahil edecek. Prototipi yapılan finalist projelerden her kategoride birinci seçilen tasarımlar yarışmacının adı da belirtilerek İMOB 2012 İstanbul Mobilya Fuarı'nda MOSDER tarafından veya prototipi yapan firmalar tarafından kendi standlarında sergilenecek.

Ayrıca ilk 18'e giren finalistlerin tasarımları; İstanbul Mobilya Sanayicileri Derneği’nin yarışmacılara hediyesi olarak, Adres Patent firması tarafından ücretsiz “Tasarım Tescili” ile onaylatılacak. İkinci aşama sonucunda her kategoride birinci seçilen tasarımların sahiplerine ek olarak 3000’er TL para ödülü verilecek.


Yarışma şartnamesine ulaşmak ve başvuru yapmak için
tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/8-ulusal-ev-mobilyalari-tasarim-yarismasi_91023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!