Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

Anadolu Cam Afiş Tasarım Yarışması’nın Kazananı Fatma Maral

Şişecam Topluluğu şirketlerinden Anadolu Cam tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Cam Ambalaj: İçinde Hayat Var’ konulu afiş tasarım yarışmasında Selçuk Üniversite’sinden Fatma Maral birinci, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden Emir Yiğit ikinci oldu.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

Anadolu Cam Afiş Tasarım Yarışması’nın Kazananı Fatma Maral Anadolu Cam Afiş Tasarım Yarışması’nın Kazananı Fatma Maral

Cam ambalajın gerçek bir doğa dostu olduğu konusunda farkındalığın artırılması ve camın en sağlıklı ambalaj olduğuna dikkat çekmek amacıyla Anadolu Cam Sanayii AŞ tarafından düzenlenen ‘Cam Ambalaj: İçinde Hayat Var’ konulu afiş tasarım yarışması sonuçlandı. Anadolu Cam’ın genç tasarımcıları desteklemeyi amaçlayan ve bu yıl üçüncüsünü düzenlediği afiş tasarım yarışmasının sonuçları, 15 Mayıs Cuma günü Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

I.I. Ödül: Fatma Maral

30 üniversiteden 257 başvuru

Türkiye genelinde 30 üniversitenin Güzel Sanatlar Fakülteleri ile Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Bölümü öğrencilerinin başvuruda bulunduğu yarışmanın jüri üyeleri ise Grafik Tasarımcı Aydın Erkmen (Jüri Başkanı), Grafik Tasarımcı Ali Batı, Anadolu Cam Ürün Tasarım Müdürü Tamer Öztürk, Grafik Tasarımcı Ulaş Eryavuz ve Grafik Tasarımcı Onur Bayiç’ten oluştu.

II.II. Ödül: Emir Yiğit

Jürinin 257 başvuruyu değerlendirmesi sonucunda, Selçuk Üniversite’sinden Fatma Maral birinci, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden Emir Yiğit ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Selçuk Üniversitesi’nden Ömer Çobanoğlu aldı. Anadolu Üniversitesi’nden Ayhan Orkun Aksakal, Marmara Üniversitesi’nden Hakan İhtiyaroğlu, Anadolu Üniversitesi’nden Ali Derinoğullu ve M. Furkan Aydın’ın tasarımları da mansiyon ödülüne layık görüldü.

III.III. Ödül: Ömer Çobanoğlu

Türkiye’nin önde gelen grafik tasarımcılarından oluşan jürinin yaptığı değerlendirmeler sonucunda birinciye 7 bin 500 TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 2 bin 500 TL ödül verildi.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/anadolu-cam-afis-tasarim-yarismasinin-kazanani-fatma-maral_131071.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!