Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU

ARCHIPRIX – Türkiye 2013

Türkiye'de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere düzenlenen ARCHIPRIX – Türkiye 2013'ün başvuruları devam ediyor.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

ARCHIPRIX – Türkiye 2013 ARCHIPRIX – Türkiye 2013
SON BAŞVURU TARİHİ 10 Eylül 2013
ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ 6 Aralık 2013
DÜZENLEYEN

Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğinde

ANA SPONSORLAR

Serra


OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
WEB ADRESİ

www.archiprixturkiye.org

E-POSTA

info@sevkivanlimimarlikvakfi.org.tr

İLETİŞİM: A: Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı, Fıskiye Sokak No:4/A Gaziosmanpaşa, Çankaya - ANKARA // T: (312) 446 41 94
+ Ajandama Ekle

Türkiye'deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak özendirici ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratan, genç mimarları ve mimar adaylarını mesleki ortam içinde bir araya getirerek mimarlık üzerine düşünmeye ve tartışmaya yönlendiren ARCHIPRIX - Türkiye yarışmasında bugüne kadar 36 üniversiteden 1146 öğrenci diploma projelerini sergiledi.

Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli tarafından başlatılan ARCHIPRIX - Türkiye bu sene 18'inci kez gerçekleştirilecek. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Serra'nın ana sponsorluğunda, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin tüm mimarlık okullarından katılım olması hedefleniyor.

2012–2013 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme projeleri ile katılabilinen yarışmanın son başvuru tarihi 10 Eylül 2013.

Başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıklarından veya www.archiprixturkiye.org adresinden elde edilebilecek.

Katılan projelerin dijital olarak iletileceği yarışmada panoların baskısı ARCHIPRIX-Türkiye tarafından yapılacak, posta ve baskı ücreti ödenmeyecek, panolar aynı malzeme ve eş kalite ile sunulacak.

Kadınların mesleğe katkısına jüri ile dikkat çekiliyor

Kadın mimarların mesleğe ve mimarlık ortamına olan katkılarını vurgulamak üzere, kadın üyelerden oluşan 2013 yılı jürisinde, mimarlık ortamının farklı alanlarına katkılarıyla tanınan mimarlar Esin Boyacıoğlu, Ece Ceylan Baba, Hatice Üsküdar Özer, Ekin Çoban Turhan ve uluslararası düzeyde ortaya koyduğu nitelikli mimari projelerle tanınmış Amerikalı mimar Victoria Meyers yer alacak. Dürrin Süer ve geçen yılın birincilik ödülünü alan Emre Özdemir yedek üye olarak jüri değerlendirmelerine katkıda bulunurken, yarışmanın raportörü ise Mehmet Onur Yılmaz olacak.

Dereceye giren projelerin sahiplerinin yanı sıra bu yıl iki mimar adayı daha ödüllendirilecek. İkinci kez verilecek olan Sürdürülebilirlik Ödülü'nün seçiminde Sürdürülebilirlik Danışmanı Mert Ayaroğlu jüriye destek olurken, Serra Özel Ödülü kapsamında bir yarışmacı uluslararası mimarlık ortamını yerinde görmek üzere Hollanda Mimari Gezisi kazanacak.
    
ARCHIPRIX – Türkiye 2013’ün bir araya getireceği genç mimarlar, bu yıl ödüllerini, Aralık ayında Ankara’da düzenlenecek olan ödül töreninde alacaklar. Tören öncesi jüri üyesi Victoria Meyers tarafından bir konuşma ve sunum yapılacak. Sunumun ardından ise jüri üyeleriyle yarışmacıların ve izleyicilerin tartışmasına olanak tanıyan bir kolokyum düzenlenecek. Kolokyum, jürinin değerlendirme sürecine ilişkin açıklamaları, gözlemleri ve yorumları ile başlayacak, ödül alan proje sahiplerinin projelerini sunmaları, jüri, katılımcı ve izleyicilerin değerlendirmeleri, görüşleri ve soruları ile sürecek.

Katılan tüm projelerin yer aldığı sergi, tören süresince ve 6-15 Aralık 2013 tarihleri arasında TSMD Mimarlık Merkezi'nde gezilebilecek. Ayrıca tüm projelere web sitesi aracılığıyla da ulaşılabilecek. Katılan tüm projelerin kitap haline getirileceği yarışmada, ödül alan projeler ise YAPI Dergisi'nde yayımlanacak.


JÜRİ

Esin Boyacıoğlu
Ece Ceylan Baba
Hatice Üsküdar Özer
Ekin Çoban Turhan
Victoria Meyers

Mert Ayaroğlu (Sürdürülebilirlik Danışmanı)

Dürrin Süer (Yedek jüri üyesi)
Emre Özdemir (Yedek jüri üyesi)

Mehmet Onur Yılmaz (Raportör)

ÖDÜLLER
Serra Birincilik Ödülü: 5.000 TL
İkincilik Ödülü: 3.500 TL
Üçüncülük Ödülü: 2.500 TL
Mansiyon (3 adet): 2.000'er TL
Sürdürülebilirlik Ödülü: 2.500 TL
Serra Özel Ödülü: Hollanda Mimari Gezisi

YARIŞMA TAKVİMİ
Son Başvuru Tarihi: 10 Eylül 2013
Ödül Töreni, Sergi Açılışı ve Kolokyum: 6 Aralık 2013

Katılım formu için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archiprix--turkiye-2013-_108691.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!