Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ARCHIPRIX-Türkiye 2016 Başvurularında Son Günler

Türkiye’de mimarlık alanındaki en iyi diploma projelerini seçmek üzere Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla bu yıl 21. kez düzenlenen ulusal mimarlık öğrencileri bitirme projeleri yarışması “ARCHIPRIX-TR 2016”ya başvurular başladı. Yarışmanın son başvuru tarihi, 28 Ekim 2016.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

ARCHIPRIX-Türkiye 2016 Başvurularında Son Günler ARCHIPRIX-Türkiye 2016 Başvurularında Son Günler
SON BAŞVURU TARİHİ 28 Ekim 2016
DÜZENLEYEN

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla

OKUL-ÖĞRENCİ / PROFESYONEL Okul-Öğrenci
E-POSTA

etkinlik@yem.net

İLETİŞİM: ARCHIPRIX-Türkiye Yarışma Sekreteryası: YAPI-ENDÜSTRİ MERKEZİ (YEM) / A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 34394 Şişli, İSTANBUL / T: (212) 266 70 70 
+ Ajandama Ekle

Türkiye’deki mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak özendirici ve yapıcı bir rekabet ortamı yaratan, genç mimarları ve mimar adaylarını mesleki ortam içinde bir araya getirerek mimarlık üzerine düşünmeye ve tartışmaya yönlendiren ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması'nda bugüne kadar yaklaşık 40 üniversiteden 1700'e yakın öğrenci diploma projelerini sergiledi ve bir araya geldi.

Yapı-Endüstri Merkezi ve Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ortaklığıyla düzenlenen; Doğan Hasol, Şevki Vanlı, Hülya Yürekli ve Ferhan Yürekli tarafından başlatılan ARCHIPRIX-Türkiye Yarışması bu yıl 21. kez gerçekleştiriliyor. 

Panoların baskısı ARCHIPRIX-Türkiye'ye ait...

2015–2016 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme projelerinin katılabildiği yarışmanın son başvuru tarihi 28 Ekim 2016 olarak belirlendi. Başvuru formları, okulların Mimarlık Bölüm Başkanlıklarından veya www.archiprixturkiye.org adresinden temin edilebilecek. Katılan projelerin dijital olarak iletileceği yarışmada panoların baskısı ARCHIPRIX-Türkiye tarafından yapılacak, posta ve baskı ücreti ödenmeyecek, panolar aynı malzeme ve eş kalite ile sunulacak.

Genç mimarların mesleğe katkılarını ve farklı disiplinlerin mimarlık pratiğinin gelişimindeki etkisini vurgulamak üzere oluşan 2016 yılı jürisinde, mimarlık ortamının farklı alanlarına katkılarıyla tanınan mimarlar Ahmet Alataş (Alataş Mimarlık), Alexis Şanal (SANALarc), Mehpare Evrenol (Evrenol Architects), Onat Öktem (ONZ Mimarlık) ve Christos Papoulias yer alacak. Yedek jüride geçen yılın birincilik ödülünü alan Anas M. Mahli bulunuyor.

ARCHIPRIX–TR 2016’nın bir araya getireceği genç mimarlar, bu yıl ödüllerini, Aralık ayında İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde alacaklar. Yarışmanın sonunda, katılan tüm projeler kitap haline getirilecek ve ödül alan projeler Mimarlık, Tasarım, Kültür, Sanat Dergisi YAPI Dergisi’nde yayımlanacak.

Archiprix–TR 2016 Ödülleri:
1. Ödül: 5.000 TL
2. Ödül: 3.500 TL
3. Ödül: 2.500 TL
Özel Ödül: 2.000 TL
Mansiyon (3 adet eşdeğer): 2.000 TL (Her Biri)

2015–2016 akademik yılı, Şubat ya da Haziran dönemine ait bitirme projeleri ile başvurulan yarışmanın detaylarına www.archiprixturkiye.org adresinden ulaşabilecek ve sorular info@archiprixturkiye.org adresine gönderilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/archiprix-turkiye-2016-basvurularinda-son-gunler_145008.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!