Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Prof. Georgios Papakostas'ı Kaybettik

Archiprix-Türkiye 2016 yarışması jüri üyelerinden Prof. Georgios Papakostas'ı kaybettik.

yapi.com.tr
Prof. Georgios Papakostas'ı Kaybettik Georgios Papakostas

Selanik Aristo Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Mimari Tasarım ve Görsel Sanatlar Bölümü öğretim üyesi Georgios Papakostas, yaşamı boyunca 120’den fazla mimari tasarım projesi ve yarışmada görev almıştı.

1972-1976 yılları arasında Stuttgart Üniversitesi’nde eğitim görenGeorgios Papakostas(d. 1949), bu okuldan 'Hafif Alanlı Taşıyıcılar Uzmanı' unvanı ile mezun oldu. 1981-1982 yıllarında Pratt Enstitüsü Mimarlık Fakültesi'nde konuk araştırmacı olarak görev alan Papakostas daha sonra, Kopenhag'daki Kraliyet Mimarlık Üniversitesi’nde konuk profesör olarak dersler verdi. 2008-2013 döneminde Selanik, Aristo Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi dekanlığını yürüten Prof. Papakostas, 2014 yılından bu yana aynı fakültenin Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisans Programı'nın direktörlüğünü yürütmektekteydi.

Georgios Papakostas'ın gerçekleştirdiği projeler arasında; “B’ Biennale of Young Artists of Mediterranean Countries” uygulama projesi (Selanik, 1986), Kalamaria Belediye Tiyatrosu (Selanik, 1995-1997), Selanik Şehir Tiyatrosu “Theatro Kipou” (1997), Selanik “Makedonya” Havalimanı'nın yenilenmesi ve genişletilmesi (1997-2004), Aristo Üniversitesi Araştırma Komitesi Binası “Red Building” Üniversite Yerleşkesi (Selanik, 2010), “15. Akdeniz Ülkeleri Genç Sanatçılar Bienali” uygulama projesi (Selanik, 2011) ve Selanik Egnatia-Venizelou metro istasyonunun tasarımı (2015) yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/prof-georgios-papakostasi-kaybettik_147921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!