Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

AvivaSA'nın "Kumbara Tasarım Yarışması" İle Gençler Tasarrufu Tasarlayacak

İngiliz araştırma şirketi The Future Company’nin, Aviva için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 ülkede yaptığı “tasarruf alışkanlıkları araştırması”nın sonuçlarını kamuoyuyla paylaşan AvivaSA Emeklilik ve Hayat, “Geleceğin tasarımcıları tasarrufu tasarlıyor” sloganlı “Kumbara Tasarım Yarışması”nı başlattı.

yapi.com.tr
1

Yarışma Duyuruları

AvivaSA'nın "Kumbara Tasarım Yarışması" İle Gençler Tasarrufu Tasarlayacak AvivaSA'nın "Kumbara Tasarım Yarışması" İle Gençler Tasarrufu Tasarlayacak
SON BAŞVURU TARİHİ 31 Ocak 2010
TESLİM TARİHİ 31 Ocak 2010
+ Ajandama Ekle

ngiliz araştırma şirketi The Future Company’nin, Aviva için aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 26 ülkede yaptığı “tasarruf alışkanlıkları araştırması”nın sonuçlarını kamuoyuyla paylaşan AvivaSA Emeklilik ve Hayat, “Geleceğin tasarımcıları tasarrufu tasarlıyor” sloganlı “Kumbara Tasarım Yarışması”nı başlattı.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortalarıyla geleceği ve bugünü planlayan AvivaSA, 28 üniversitede başlattığı yarışmayla toplumda tasarruf ve geleceğe yatırım bilinci oluşmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Türk halkının Avrupalılara göre tasarruf kültürüne olan uzaklığı ve gençlerde tasarruf bilincinin oluşmadığı sonucunu ortaya koyan araştırmanın arkasından, “toplumsal ve bireysel tasarrufu” yaygınlaştırmak amacıyla yola çıkan AvivaSA’nın yarışmasına, 28 üniversitenin endüstri ürünleri tasarımı, mimarlık ve güzel sanatlar fakültesi öğrencileri katılabilecek.

Kumbara kullanan bir kuşaktan geldiğini, tasarruf ve geleceğine yatırım yapma bilincine o dönemde sahip olduğunu belirten AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen, AvivaSA’nın bireysel emeklilik ve hayat sigortası ile bugün ve gelecek yaşlar için güvence oluşturduğunu belirterek şunları söyledi:

“Türk halkı, tasarruf edebileceği herhangi bir finansal enstrümana -örneğin buna sigorta poliçesi diyelim- “harcama, gider” olarak bakıyor. Bu tür tasarruflar harcama olarak görüldüğü için de birikim bilinci oluşamıyor. Biz yıllardır, biriktirme ve geleceğe saklama için kullanılacak bazı finansal enstrümanların gider olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Bu yarışmayla bunu, özellikle genç kuşağa tekrar hatırlatmak istiyoruz. Tasarrufu, geleceği düşünmek ve tasarlamak olarak algılarsak kumbarayı da tasarrufun sembolü olarak nitelendirebiliriz.”

Birincilik ödülünün 5.000 TL, ikincilik ödülünün 3.000 TL, üçüncülük ödülünün ise 2.000 TL tutarında olacağı yarışmada 1.000 TL değerinde bir de mansiyon ödülü verilecek. Aynı zamanda dereceye giren ürünlerin endüstriyel üretimleri yapılacak.

Yarışmanın jürisi şu isimlerden oluşuyor: Ali Ağaoğlu (Gazeteci, Yazar), Ali Önder Lülü (AvivaSA Pazarlama Genel Md. Yrd.), Aziz Sarıyer (Bağımsız Tasarımcı), Emre Bozbeyli (Paşabahçe Tasarım Müdürü), Ilgaz Kuruyazıcı (Tasarımcı, Futurist), Meral Egemen (AvivaSA CEO), Mustafa Yalçın (Arçelik Tasarım Şefi), Oya Akman (Bağımsız Tasarımcı) ve Sertaç Ersayın (Bağımsız Tasarımcı).

Son teslim tarihi 31 Ocak 2010 olan yarışmanın ödülleri, Mart 2010’da düzenlenecek tören ile sahiplerine verilecek.

Yarışma şartnamesi için tıklayınız. Daha detaylı bilgi ve başvuru formuna ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/avivasanin-kumbara-tasarim-yarismasi-ile-gencler-tasarrufu-tasarlayacak_75764.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • tam bir rezalet...birinci gelen eserin benzerleri dünyada çok var. biraz internette gezseniz görürsünüz.. jürideki bir sürü tasarımcı ne işe yarar anlamak zor. hem de üstelik aynı adla!! ''Roly-Poly''Tüm oyuncak yarışmalarında aynı şeyleri görüyorum. birilerini memnun etmek için mi, iş olsun mu diye yapılıyor. Yazıklar olsun. insanların hakları yeniyor, gençlerin geleceğe umutları köreltiliyor. işte size birkaç siteyi vereyim. ''money bank'', ''roly-poly''gibi isimlerle girin görürsünüz. Ben gerekli itirazları yapacağım. yarışma ile hiçbir ilgim olmadığı halde. ama gençlerden de aynı duyarlılığı bekliyorum. hadi siz de itirazlarınızı yapın.... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!