Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Avrupa İş Ödülleri'nde Final Heyecanı

İnovasyon, iş mükemmeliyeti ve sürdürülebilirlik konusunda yüksek performans gösteren şirketlerin belirlendiği 2013-2014 Avrupa İş Ödülleri’nde (Europen Business Awards) ulusal şampiyonlar belli oldu. Türkiye'nin 40 şampiyonu, yarışmanın bir sonraki aşaması olan uluslararası ‘Ruban d’Honneur’ (Onur Kurdelası) unvanı için yarışacak.

yapi.com.tr

Ödüller

'Avrupa İş Ödülleri'nde Final Heyecanı 'Avrupa İş Ödülleri'nde Final Heyecanı

Alanında yenilikler üretebilen ve ticari başarı göstermiş, sosyal sorumluluk bilinciyle çevresine katkı sağlayan kuruluşları desteklemeyi amaç edinen yarışmaya bu sene Türkiye’nin de bulunduğu 31 Avrupa ülkesinden yaklaşık 3.000 şirket katıldı ve toplam 527 Ulusal Şampiyon belirlendi.

Her ülkenin kategori birincisi olacak finalist şirketler, bir sonraki aşamada Avrupa’daki rakipleriyle 'Ruban d’Honneur' (Onur Kurdelası) için yarışacak. Bu yıl tüm ulusal finalistler jürinin değerlendirmesi için özel bir video hazırlayacaklar.

Ülke finalistlerinin her birinin politikacılar, akademisyenler, medya ve iş çevrelerinden oluşan jüri tarafından seçileceği organizasyonda, halk oyu da belirleyici olacak. İnternet üzerinden kullanılan oylar, en beğenilen ulusal şampiyonları belirleyecek. Seçilen şirket, Ulusal Halk Şampiyonu olarak Avrupa Halk Şampiyonluğu için yarışacak. Kasım 2013’te başlaması planlanan halk oylamasının ardından, sonuçların Nisan 2014’te açıklanması bekleniyor.

Ulusal şampiyonların açıklanmasının ardından ödül programı hakkında bilgi veren European Business Awards CEO'su Adrian Tripp; "Geçtiğimiz 7 yılda faaliyetlerinde tutkulu bir şekilde hareket eden kurumlardan inanılmaz derecede yüksek standartlarda başvurular aldık. Ancak bunların çok azı ülkesinin bayrağını sırtlayarak Avrupa'nın en iyisi olarak tanınma fırsatını elde edebiliyor. Ulusal Şampiyon olarak seçilmek gerçekten olağanüstü bir onurdur ve Türkiye'yi bir sonraki aşamada yarışırken görmeye sabırsızlanıyoruz” dedi.

Yapı sektöründen kimler finalde yarışacak?

Yapı malzemeleri, inşaat ve gayrimenkul sektöründen isimlerin de yer aldığı listede, Keten İnşaat ticari başarı, inovasyon ve iş etiği kategorilerinde; Soyak ve ODE Yalıtım çevresel ve kurumsal sürdürülebilirlik kategorisinde; Karaoğlu Peyzaj yılın büyüme stratejisi kategorisinde ulusal şampiyon olarak finale kalmayı başardı. Seranit, nef, Akfen REIT da finalde Türkiye'yi temsil edecek firmalar arasında yer alıyor.

Finalist şirketlerin yetkilileri, Avrupa İş Ödülleri programında elde ettikleri başarıyı şöyle değerlendirdi:

Dr. M. Emre Çamlıbel - Soyak Holding CEO’suSoyak olarak European Business Awards’ta Türkiye’yi temsilen ulusal finalistler arasında yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz. Uzun yıllardır sürdürülebilir yaşamı desteklemek ve geleceğe değer katmak üzerine düşünüyor, projeler üretiyor, iş yapış şekillerimize uyarlıyor ve kurum içi çalışmalarımızda da önceliklerimiz arasında sayıyoruz. Bu sebeple hayata geçirdiğimiz projelerde en son teknolojileri takip ederek enerji verimli uygulamalara yöneliyor, çevreye uyumlu sürdürülebilir yaşam alanları inşa ediyoruz. Sürdürülebilir yaşam yaklaşımı çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sonucu olarak European Business Awards ödül programının Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik kategorisinde Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olmaktan ve dünyanın pek çok itibarlı şirketiyle aynı kategoride yarışmaktan büyük gurur duyuyoruz.

Erden Timur - Nef Yönetim Kurulu Üyesi

Nef olarak geleceğe saygılı, çevreyle dost akıllı yaşam alanları içeren projeler üretiyoruz. Farklı bakış açımızla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız, dünyada ilk ve tek olarak Nef tarafından uygulanan Foldhome, Foldoffice, Garantili Proje gibi konseptlerimiz sayesinde European Business Awards programında finale kalmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın pek çok itibarlı şirketiyle yarışacağımız ikinci aşamada Türkiye’yi temsil edecek olan ulusal finalistler arasında olmak bizi onurlandırıyor.

Ferhat Keten - Keten İnşaat Yönetim Kurulu BaşkanıSürdürülebilir müşteri memnuniyeti, uzun vadeli tedarikçi ilişkileri, müşterilerimize sunduğumuz yatırım fırsatlarıyla gayrimenkul sektöründe kendimize özel ve prestijli bir konum yarattık. Bütün bunlar sonucunda Avrupa’nın en saygın ödülleri arasında yer alan EBA'da Türkiye’yi temsil edecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aldığımız ülke birinciliği sonrasında da 2012 Avrupa İş Ödülleri’nin finalinde uluslararası şampiyonluk için ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.

Orhan Turan - ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı

European Business Awards’ta Türkiye’yi temsil eden ulusal şampiyonlar arasında yer almaktan büyük heyecan duyuyoruz. Yalıtım konusunda Türkiye’nin en dinamik şirketlerinden birisiyiz. Hem bu alanda yaptığımız yatırımlarla hem de enerji verimliliği ve tasarrufu konularında adeta bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışarak Türkiye’nin yalıtım konusunda bilinçlenmesinde büyük katkı sağladık. İşte bu çalışmalarımızın sonucu olarak da European Business Awards ödül programının Çevresel ve Kurumsal Sürdürülebilirlik kategorisinde Türkiye’yi temsil edeceğiz. Çekişmeli olacak bir sonraki turu heyecanla bekliyoruz.

Türkiye'nin ulusal şampiyonları

Akfen REIT
Aras Kargo
Arma Filtre Sistemleri
Arvento Mobil Systems
Beğendik
Deva Holding A.Ş.
Doğa Koleji
Dominos Pizza Turkey
Elma Sepeti Bilgisayar Yazılım İthalat İhracat Eğitim Servis ve Reklamcılık Tic. A.Ş.
Garanti Bankası
GittiGidiyor Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Helvacızade Food Pharma & Chemicals Inc.
İnci Akü San. ve Tic. A.Ş.
Karaoğlu Peyzaj Mim. Müh. Tic. Ltd. A.Ş.
Keten İnşaat A.Ş.
KoçSistem Bilgi ve İletişim Hizmetleri A.Ş.
Koda Bilişim San. ve Tic. A.Ş.
Konfrut San. ve Tic. A.Ş.
Koroglu Medical Devices Ltd.
Mir Teknoloji Holding A.Ş.
nef - Timur Realty Development and Investment Inc.
Netaş
Nişfud Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Numil Gıda Ürünleri San. ve Tic.A.Ş
ODC Business Solutions
ODE Yalıtım
Omsan Lojistik A.S.
Pegasus Airlines
Seranit Granit Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Soyak Holding
SteamLab Sterilization Food Ltd.
Step Yazım Gereçleri ve Kalıp San. Tic. Ltd. Sti.
Teknosa
TGL Transtaş Global Logistics
Tmob Mobile Technology
Ttnet
Türk Ekonomi Bankası
TurkNet İletişim Hizmetleri A.S
WYG Türkiye
Zorlu Enerji Grubu

European Business Awards (EBA) hakkında

2007 yılından bu yana düzenlenen European Business Awards (EBA), yeniliği başarılı bir ticari sonuçla sunarken sorumlu davranan ve içinde çalıştıkları sosyal çevreyi olumlu etkilemekte üstün olan kuruluşların daha fazla görünürlüğünü sağlamayı ve bu şekilde kurumların ilerlemesine destek olmayı amaçlıyor.

EBA'ya 2011 yılında 30 ülkeden 15 binin üzerinde kuruluş başvururken; 2012'de yarışmaya katılan 28 Avrupa Birliği üyesi ülke (Türkiye, Ermenistan, Gürcistan, Kazakistan dahil) şirketlerinin toplam iş hacmi 1 trilyon Euro’ya ulaştı. İnsan kaynağı olarak bakıldığında bu şirketlerde toplam 2.7 milyon insana istihdam sağlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/avrupa-is-odullerinde-final-heyecani_111217.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!