Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çebi Tasarım Yarışması'nda Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

Çebi Tasarım Yarışması'nda Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

yapi.com.tr
Çebi Tasarım Yarışması'nda Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

Çebi Kilit'in Türkiye çapında düzenlediği Çebi Tasarım Yarışması ödül töreni, Topkapı Sarayı Darphane Binaları'nda gerçekleşti.

Kazanan yarışmacıların ödüllerini Çebi Yönetim Kurulu Başkanı Zihni Çebi, Emmanuel Dietrich, Tülin Hadi, Atilla Kuzu ve Tanju Özelgin takdim etti. Singapur'dan Lui Honfay ile San Fransisco'dan Matthew Boyko'nun kazandığı ödülleri ise yarışmacıları temsilen, Arkitera'nın sahibi Ömer Kanıpak aldı. Her kategorinin birincisi 3.000YTL, ikinci 2.000YTL, üçüncü olan tasarımcı ise 1.000 YTL kazandı.

Genç ve yetenekli tasarımcıların sektöre kazandırılmasını amaçlayan yarışma, Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında da ilgi gördü. www.tutcekas.com internet sitesi kanalıyla yapılan yarışmaya, yurt dışından 300, Türkiye'den ise 700'e yakın tasarımcı başvurdu.

Dünyanın en ünlü tasarımcılarından Emmanuel Dietrich ve Tülin Hadi, Atilla Kuzu ve Tanju Özelgin gibi tasarım dünyasının başarılı isimlerden oluşan jüri, Kulp-Düğme, Askı, Ayak ve Kapı Kolu olmak üzere 4 ayrı kategoride değerlendirme yaptı.

Murat Metin'in 'All' isimli tasarımı.Kulp-Düğme kategorisinde birinciliği İstanbul'dan "ALL" adlı tasarımıyla Murat Metin, ikinciliği "NERGİS" adlı tasarımıyla Aziz Cennet, üçüncülüğü ise "ORİGAMİ" adlı tasarımıyla Zeynep Köksal kazandı.Ertunç Vatanperver'in 'Poto' isimli tasarımı.

Askı kategorisinde birinci İstanbul'dan "POTO" adlı tasarımıyla Ertunç Vatanperver, ikinci yine İstanbul'dan "RAIN" ile Serkan Şimşir, üçüncü ise "SLATE" ile İzmir'den Meriç Batmaz oldu.

Lui Honfay'ın 'Planar' isimli tasarımı.


Ayak kategorisinde Singapur'dan Lui Honfay, "PLANAR" adlı tasarımıyla birinci; Ankara'dan Özkan Koral, "STAND'N ROLL" ile ikinci; San Fransisco'dan Matthew Boyko, "LEG_AC" ile üçüncü oldu.
Mustafa Emre Olur'un 'Minima' isimli tasarımı.
Kapı Kolu kategorisinde Ankara'dan Mustafa Emre Olur, "MİNİMA" ile birinci; Eskişehir'den Canyiğit Gözgü, "AVANTGARDE" ile ikinci; İstanbul'dan Yüksel Öztürk, "ALL SERİSİ" ile üçüncü oldu.

Ankara'dan Pınar Şekeryapan, "FLO" adlı tasarımıyla Jüri Özel Ödülü'ne; İstanbul'dan Savaş Onur Eroğlu ise "HOOP" adlı tasarımıyla "Çebi Özel Ödülü"ne layık görüldü.

Çebi A.Ş.
Çebi A.Ş. 1979 yılından bu yana kulp, düğme, kulp adaptörü, alüminyum profil, arkalık tırnağı, cam masa bağlantı parçaları, askılık flanşı gibi dekoratif mobilya aksesuar imalatında sektör öncüsü olarak faaliyet gösteriyor. Tasarım ve kaliteye büyük önem veren Çebi, Türkiye'nin en büyük mobilya aksesuar markası olmasının yanı sıra uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerliyor.

www.cebikilit.com

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/cebi-tasarim-yarismasinda-dereceye-girenler-odullerini-aldi_44106.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!