Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı

Çuhadaroğlu, geleneksel proje yarışmasının 13’üncüsünü gerçekleştirdi. Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması’nın finalistleri, Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreni ile açıklandı.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması Sonuçlandı

Genç beyinlerin yaratıcı fikirleriyle ortaya çıkan yeni projelerin, hem alüminyum sektörüne, hem de Türkiye’ye katkı sağlayacağı inancıyla düzenlenen Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması’nın finalistleri, 31 Ekim Pazartesi günü Kocaeli Üniversitesi’nde düzenlenen ödül töreni ile açıklandı. Ödül töreni; Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı ve  Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi  Kurucusu  Nejat Çuhadaroğlu,  Pazarlama Müdürü Halil Halit Güral ve Çuhadaroğlu Yöneticileri, Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezihi Köprübaşı katılımıyla gerçekleşti.

Yeni nesil bir müze

Yarışma, bu yıl ‘’Barışa açılan bir kapı: Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’’başlığı ekseninde şekilleniyor. Yarışmanın amacı ise,  tarihsel dönemlerin gün yüzüne çıkmamış eserlerine ve dioramalara ev sahipliği yapan Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi’nin yeni bina tasarımı için öğrencilerin sunduğu projeler içerisinden geliştirilebilir fikirler elde etmek.  Yarışmacılardan mevcut Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi koleksiyonunu tüm yönleriyle değerlendirmeleri ve yeni nesil bir müze tasarlamaları istendi.

Yedikule Gazhane Binası’nın tarih müzesine dönüşümü

Ülke tarihinde ilk havagazı fabrikası olma özelliği taşıyan, 1887-1993 yılları arasında hizmet veren ve şu an kullanılmayan Yedikule’deki tarihi Gazhane binasının dönüşümü ile gerçekleştirilmesi düşünülen yeni Müze binası tasarımı için yapılan yarışmaya, Türkiye’nin pek çok üniversitesinden yoğun katılım oldu. 301 Lisans öğrencisinin  başvurduğu yarışmada, projeler arasından seçilen  3 adet projeye büyük ödül ve  3 adet projeye eşdeğer mansiyon ödülü verildi.

Jüri üyeleri

 Nevnihal Erdoğan (Prof. Dr. Mimar – KOU),

Marco Pretelli (Prof. Dr. Mimar – Bologna Üniversitesi  ),

Fani Vavili-Tsinika (Prof. Dr. Mimar – Selanik Aristotle Üniversitesi ),

Evangelos Chrysafides ( Doç.Dr. Mimar - Selanik Aristotle Üniversitesi ),

Oya Şenyurt (Doç. Dr. Mimar – KOU),

Hasan Okan Çetin(Y. Mimar – ODTÜ)

Seyhan Serimer ( Y. Mimar- Serimer Mimarlık )  

Ödüller

Değerlendirme sonucunda birinciliği İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Emirhan Kurtuluş ve Yusuf Enes Mete’nin oluşturduğu proje kazanırken, ikinciliği Gazi Üniversitesi’nden Zeki Derin, İpek Gönüllü, Mehmet Şükrü Geyik, Fatih Işık, İmam Bilal Ahmet Toprak’ın projesi elde etti. Üçüncülük ödülünü ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Emine Merve Siper ve Atakan Koca’nın projesi aldı. Birinci grup öğrencilerine 6 bin TL, ikinci gruba 4 bin TL ve üçüncü gruba 3 bin TL ödül verildi ve dereceye giren tüm öğrenciler Çuhadaroğlu şirketlerinde staj yapma hakkı elde etti. Ayrıca İzmir İleri teknoloji Enstitüsü Üniversitesi’nden Sena Kırmız ve Furkan Köse, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Uğur Kanat,  Büşra Ahıskalı ve Mehmet Koyuncu ve Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi’nden Ebru Yılmaz eş değer mansiyon ödüllerinin sahibi oldu.

 

 

 

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/cuhadaroglu-ogrenci-proje-yarismasi-sonuclandi_151788.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!