Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Köprüler Canlanıyor: Design&Construct 2008

Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin bir araya gelerek oluşturduğu Yapı Kulübü BÜYAP, Boğaziçi Üniversitesi Design&Construct 2008 Öğrenci Çelik Köprü Yarışması ile, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden inşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencilerini bir araya getirerek, hem teorik ve pratik bilgilerini kullanma fırsatı

yapi.com.tr
Köprüler Canlanıyor: Design&Construct 2008

 Boğaziçi Üniversitesi İnşaat MühendisliğiBölümü öğrencilerinin bir araya gelerek oluşturduğu Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü BÜYAP,  21–22 Nisan tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan 'Boğaziçi Üniversitesi Design & Construct 2008 Üniversiteler Arası Öğrenci Çelik Köprü Yarışması' organizasyonu ile yine akademik ve sosyal hayatı buluşturmayı hedefliyor. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden inşaat mühendisliği ve mimarlık öğrencileri Boğaziçi Üniversitesi’nde bir araya gelerek hem teorik ve pratik bilgilerini kullanma fırsatı bulacak, hem de rekabet ortamı içerisinde farklı bir tecrübe yaşayacaklar.

Yarışmanın katılımcı üniversiteleri, Atılım Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden oluşuyor.

Organizasyonun sponsorlarını ise Kayı İnşaat (Ana Sponsor), 8x4(Festival Sponsoru), Tekfen, Soyak, Orient Research Müşavir Mühendisler(Malzeme Sponsorları), Yapı Merkezi, ARUP, Ata ve Baytur(Destek Sponsorları)oluşturuyor.

İki gün süren yarışmanın ilk gününde yarışmacı takımlar, projelendirdikleri ve üretimini gerçekleştirdikleri köprülerini Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te kuracaklar. Bu kurulum sonrası köprüler, mimarlık ve inşaat mühendisliği alanlarında uzman öğretim üyeleri ve sektördeki lider firmaların üst düzey yöneticilerinden oluşan bir jüri kurulu tarafından estetik açıdan değerlendirilecek. İkinci gün ise yarışmacılar zamana karşı yarışacak, köprülerine yatay ve düşey ağırlık testleri uygulanacaktır. Bu değerlendirmeler sonucunda ortaya çıkan genel performans puanlarına göre yarışmayı birinci sırada tamamlayan üniversite takımına 3500 YTL, ikinciye 2250 YTL, üçüncüye de 1250 YTL ödül verilecek.

Jüri Üyeleri:
Köksal Anadol
Chai Seng Chiew
Dr. Doğan Hasol
Altok Kurşun     
Dr. Hidayet Saraç
Prof. Dr. Harun Batırbaygil
Prof. Dr. Uğur Ersoy
Prof. Dr. Erol Güler
Prof. Dr. Erhan Karaesmen
Prof. Dr. Semih Tezcan
Doç. Dr. Cem Topkaya
Prof. Dr. Nesrin Yardımcı
Prof. Dr. Çetin Yılmaz

Organizasyon boyunca sponsor firmaların konferansları, sürpriz oyunlar ve aktivitelerin yer alacağı festival havasındaki yarışmaya, izleyici olarak katılmak isteyen herkes davetlidir.

Daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/kopruler-canlaniyor-designconstruct-2008_60653.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!